iClever IC-WS03, дрвена подлога во која можеме да ги полниме iPhone и Apple Watch

iClever IC-WS03 Минатиот вторник разговараме со вас 3-во-1 приклучок за нашиот iPhone. Како и оригиналот од Apple, тој приклучок за полнење се користи за полнење на iPhone и за добивање аудио од нашиот паметен телефон, но исто така има и два USB порти и читач на картички. Прилично комплетен приклучок, ајде. Но, што ако не сакаме нешто толку комплексно? Ако сакаме нешто поедноставно, вреди да се купи нешто поедноставно, како на пример Држач за iClever IC-WS03 што ќе ни служи, покрај оставањето и полнењето на iPhone, за Apple Watch.

Што е толку посебно кај iClever IC-WS03? Па, за почеток, многу е тешко за нас да се расипеме, бидејќи нема никаква електронска компонента. Всушност, оваа заграда е само а дрвена поддршка, поконкретно бамбус, но тој е дизајниран така што можеме да ја поминеме основата за полнење на Apple Watch и кабелот Lighning за да ги полниме во исто време кога ги поддржуваме на која било маса на ист начин како што можеме да го направиме тоа со други многу поскапи основи за полнење.

IClever IC-WS03 важи за iPhone и Apple Watch

iClever IC-WS03 Делот од поддршката за Apple Watch е дизајниран само за паметниот часовник Apple и важи за двата модели (38 mm и 42 mm). Полначот се вклопува како ракавица, што е многу позитивно ако нашиот паметен часовник е Apple Watch, но не е толку позитивен ако користиме кој било друг модел. Од друга страна, мобилната поддршка е компатибилен со кој било паметен телефон се вклопуваат во дупката. Ако земеме предвид дека iPhone 6 Plus е еден од најшироките што постојат, најверојатно ќе одговара на кој било паметен телефон со 5.5-инчен екран.

IClever IC-WS03 е достапен за а цена 15.99 €, дека не би можеле да кажеме дека тоа е навистина ниска цена да не беше квалитетот на дрвото и многу внимателниот дизајн. И, дали е тоа што ако она што го сакаме е станица за полнење, зошто да се комплицираме со покомплексни?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.