iFixit го крши новиот AirPods Pro и гледаме внатре

И тоа е дека навистина добро познатата фирма штотуку го спроведе своето популарно „кинење“ на новиот AirPods Pro и логично за да ја видат нејзината внатрешност мораа буквално да ги скршат. И, како и остатокот од AirPod-овите што поминаа низ табелата iFixit, за сечење на овие потребни е силна рака и само со кршење на нив може да се види внатре.

Во овој случај, безжичните слушалки на Apple излезе на пазарот за 279 евра и очигледно дека поправката на истите е невозможна, како што е наведено во iFixit. Значи, во случај на загуба, неуспех или проблем, ќе биде потребно да се сменат целосните слушалки како и во претходните верзии објавени од момците од Купертино.

Немаме идеја колку е комплицирано да се направи дизајнот на внатрешните компоненти, а потоа и на следното производство за да се додадат во рамките на слушалките, и тие се навистина мали. iFixit директно ги прикажува компонентите и првото нешто што се појавува е батеријата, чипот и самите слушалки со микрофон што ни овозможува да ја слушаме околината додека ние продолжуваме да уживаме во музиката.

Во секој случај, белешката или поточно резултатот што овие нови AirPods Pro го земаат за нивна поправка е нула од 10, бидејќи не може да биде поинаку. Curубопитно е што кутијата за полнење и самите слушалки имаат различен сериски број во секоја, а тоа е дека можеме да ги купиме одделно и сандачето и самите слушалки кога ќе се изгубат или оштетат. Цената на овие ја видовме пред неколку дена и во двата случаи ќе чини околу 100 евра за замена на едно од нивИли слушалки или самата кутија за полнење. Патем, полето за полнење додава безжично полнење и можете да видите повеќе детали за овој дефект директно во веб-страница на iFixit.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.