iFixit ни го покажува мини LED екранот на новиот iPad Pro

iPad Pro мини предводена

Ние веќе го имаме новиот iPad Pro меѓу нас. Презентирани, нарачани и доставени. И како и обично, момците од iFixit немаа време да земат единица и да го стават шрафцигерот.

Нов iPad Pro кој структурно не се менува многу од претходните модели, но сите негови компоненти се менуваат. Нов екран, нов процесор, нова камера и нови 5G антени. Ајде да видиме демонтирање почетна

Единица на новиот iPad Pro влезе во лабораторијата на iFixitИ неговите техничари не однеле секунда да го вметнат шрафцигерот за да „видат“ што има внатре.

Неговиот нов екран XDR, вградување на М1 процесор а новата предна камера го крева новиот iPad Pro на друго ниво многу повисоко од останатите iPad-и на компанијата.

Со брод тие наскоро го видоа тоа нејзината структура не се разликува на претходните модели. Нанесете топлина за да го омекнете лепилото што го спојува екранот со шасијата и воилата! да го утроба.

И првото нешто што го виделе под екранот се новите 5Г антени околу рабовите на рамката и новиот M1 процесор на Apple. Предната камера е исто така нова, со ултра-широко видно поле.

И, се разбира, друга новина е Мини LED дисплеј. Досега, осветлувањето на старите iPad-а се вршеше со лента LED диоди лоцирани на едниот раб на екранот.

Од друга страна, овој нов iPad Pro со мини LED екран користи различен систем за осветлување, базиран на мали LED решетки Тие обезбедуваат подобар квалитет на слика и контраст.

Ова се првите впечатоци по отстранувањето на панелот за приказ. Наскоро тие ќе завршат со анализа на сите компоненти и ќе можат да ни дадат поцелосна анализа на iPad Помоќен што Apple никогаш не го направил, без сомнение.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.