iFixit ја расклопува новата Apple Watch Series 6

Уште еднаш, тимот на iFixit го зграби сетот алатки и започна да работи со новиот паметен часовник на Apple, Apple Watch Series 6. Прво на сите можеме да потврдиме дека резултатот за поправка на овој уред е низок, 6 од 10, така ќе биде тешко за нас да го поправиме во случај на дефект иако точно е дека екранот и батеријата се доста достапни за поправки.

Apple додава нешто поголем Таптички мотор во овој часовник, па ќе забележиме повеќе известувањаИсто така, додава поголема батерија која, curубопитно, се полни побрзо од претходниот модел, Серија 5. Можеме да кажеме дека фирмата го подобрува часовникот во неколку аспекти и очигледно е подобрен часовник.

Завари и лепак повторно протагонисти

Во iFixit тие веќе го познаваат овој вид склоп во опремата на Apple и се почесто се случува опремата на фирмата Купертино да не може да биде или е комплицирана за поправка од количината на заварени компоненти и други залепени делови и во овој случај, она што изгледа јасно е дека тие продолжуваат да го користат овој тип на поставување.

Од друга страна подобрувања на батеријата, тој е нешто потенок од претходната верзија а пред се новиот Taptic Engine го изненади тимот iFixit за добрата работа направена со малку простор што го имаат. Овој нов комплетен дефект ќе го најдете со повеќе детали на веб-страницата на iFixit.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.