iHome го претставува својот нов радио будилник што ги полни вашите iPhone и Apple Watch

дома

Само на време за Божиќната сезона, iHome штотуку ни го претстави својот нов радио будилник, идеален за поставување на нашата ноќна маса и за истовремено полнење на iPhone и Apple Watch. Проблеми со приклучоците или каде да ги ставите сите ваши уреди кога одите во сон? Дали мислевте дека радија со будилник веќе не се во мода и дека се нешто од друга ера? Па, погледнете го новиот модел iHome затоа што веднаш ќе се премислите.

Тоа е новиот IPLWBT5, будилник кој има молња конектор за вашиот iPhone и интегриран полнач за Apple Watch. Така, можете да заборавите на каблите што мора да се додаваат скоро секогаш за сите купени пристаништа, и со еден приклучок ќе имате разбудено радио, основа за полнење за iPhone и основа за полнење за Apple Watch. Исто така е безжичен звучник со Bluetooth-врска, така што ќе можете да уживате во вашата музика преку безжичната врска од вашиот iPhone, iPad или кој било друг компатибилен мултимедијален уред. Се разбира, исто така можете да ја слушате музиката од вашиот iPhone додека е поврзана со молњата на радиото. Што ве повикува на телефон додека го имате iPhone наполнет или поврзан преку Bluetooth? Потоа, користете ја hands-free конекцијата на часовникот за откажување на шум и интегрираните контроли за да го прекинете повикот.

Како сето ова да не е доволно, тој има и УСБ-врска за полнење друг уред, помошен аудио влез, ФМ радио со 6 мемории, прилагодлива осветленост на екранот и програмабилни аларми за секој ден од неделата. Цената на овој целосен радиоаларм е 129,99 УСД според официјалното соопштение за iHome, и ќе бидат достапни во средината на декември во продавниците. Доста подарок за овој Божиќ.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мартен dijo

  Каде што можете да го купите ihome IPLWBT5

 2.   Нико dijo

  Од она што го гледам само во САД во моментот