iMac 2021 за 1.299 евра, AirPods Max за 509 евра и други понуди на Амазон на производи на Епл

Уште една недела ве известуваме за најдобри зделки за производите на Apple кои се достапни на Амазон. Како што се приближува датумот на презентација на новиот асортиман iPhone 13, се чини дека Apple не е заинтересиран да се ослободи од достапните акции и, уште еднаш, не најдовме понуда за истакнување.

Благодарение на договорот помеѓу Епл и Амазон да ги продаваат своите производи директно преку платформата за е-трговија на вториот, купете производи на Apple со интересни попусти Со истата гаранција како и секогаш, тоа е реалност и понекогаш наоѓаме понуди што не можеме да ги пропуштиме.

Сите понуди што ви ги прикажуваме во оваа статија се достапни во времето на објавување. Најверојатно, како што минуваат деновите, понудите повеќе нема да бидат достапни или ќе се зголемат во цена.

Амазон ни дозволува финансираат купување на сите производи достапен на неговата платформа со цена помеѓу 75 и 3000 евра во погодни рати без камата. Деталите за финансирање се достапни во секоја статија.

iMac 2021 за 1.299 евра

Долгоочекуваното обновување на палетата iMac пристигна на почетокот на оваа година и тоа го направи на одличен начин. IMac 2021 ни нуди а 24-инчен екран со 4.5K резолуција придружено со M1 процесорот на Apple кој е исто така достапен во опсегот на iPad Pro 2021.

Овој модел ни нуди две порти за проширување, 8 GB RAM меморија, 256 GB простор за складирање, 8 јадра на процесорот и 7 јадра на графичкиот процесорНа Вообичаената цена на моделот во сина боја е 1.449 евра, сепак, можеме купете го на Амазон за само 1.299 евра, што претставува заштеда од 150 евра.

Купете iMac 2021 со 8 јадра на процесорот и 7 јадра за графички процесор за 1.299 евра

Моделот со 8 јадра на процесорот и 8 јадра на графичкиот процесор, има вообичаена цена од 1.669 евра, цена која се намалува на 1.399 евра на Амазон со иста количина RAM меморија и складирање хард диск.

Купете iMac 2021 со 8 јадра на процесорот и 8 јадра за графички процесор за 1.399 евра

iPad Air 2020 од 529 евра

Ако новата генерација на iPad или iPad mini не ги задоволи вашите потреби, најдобрата опција денес, ако поминете низ опсегот Pro е iPad Air. IPad Air 2020, со екран од 10,9 инчи и 64 GB простор, е достапен на Амазон од 529 евра, што претставува попуст од 18% на неговата вообичаена цена.

Внатре во iPad Air 2020 го наоѓаме процесорот A14 Bionic, сензорот за отпечатоци се наоѓа на врвот, на копчето за дома, компатибилен е со втората генерација Apple Pencil и има редовна цена во Apple Store од 2 евра.

Пинк iPad Air со 64 GB простор за 529 евра. Сребрен iPad Air со 64 GB простор за 626 евра. Sky blue iPad Air со 64 GB простор за складирање за 611 евра.

Додатоци за IPad

Прва генерација Apple Pencil за 2 евра

Ако сакате да извлечете максимум од разноврсноста што ни ја нуди iPad Pencil со iPad Air, можете да го добиете за 126 евраНа Неговата вообичаена цена во Apple Store е 135 евра, не е значителен попуст, но неколку евра што можеме да ги заштедиме никогаш не се премногу.

Купете 2 -ви генерација Apple Pencil за 126 евра.

Bluetooth глушец за iPad за 13 евра

Ако не сакате да потрошите многу пари за bluetooth глушец кој исто така работи со батерии, во Amazon го имаме INPHIC глушецот, глушец кој Има цена од 12,99 евраРаботи со bluetooth и можеме да го користиме и на компјутер бидејќи вградува сензор за поврзување со USB.

Купете bluetooth глушец за 12,99 евра.

3 месеци бесплатно од Amazon Music HD

На почетокот на ноември ве информиравме за промоцијата што Амазон ја прави достапна за сите корисници да уживаат во Amazon Music HD целосно бесплатно, Стриминг музичката платформа на Apple во висока резолуција.

Оваа понуда е достапна само До 23 септември се додека не сте уживале во претходните слични промоции. По 3 месеци, цената е 9,99 евра, иста цена како и Apple Music. Ако сакате да ја ангажирате оваа услуга и откажете се од претплатата пред да започне периодот на плаќање, можете да го направите преку овој линк.

3 месеци бесплатно од Amazon Music HD

Додатоци за iPhone

Комплетна кожна компатибилна футрола MagSafe за iPhone 12/13 Pro Max за 97 евра

Ако ви е смачено да го носите вашиот iPhone само да го заштитувате грбот и сакате да уживате во градежните материјали што ги користи Apple без да ризикувате да го испуштите, Apple ни нуди интегрална кожна футрола, покривка слична на чорап (за да се разбереме) што ни овозможува да го носиме iPhone 12/13 Pro Max со целосна безбедност и заштита.

Es компатибилен со технологијата MgSafe, така што не треба да го отстрануваме од куќиштето за да го полниме. Покрај тоа, вградување на мал внатрешен џеб за чување кредитна картичка, документ за идентификација, како и ремен за секогаш да го имате при рака. На предната страна, имаме простор за да го видиме времето или кој н calling повикува.

Вообичаената цена на овој интегрален кожен фустан е 149 евра, но можеме однесете ја на Амазон за 97 евра.

Купете целосна кожна футрола за iPhone 12/13 Pro Max.

Овој капак е исто така достапен во иста боја, виолетова за iPhone 12 и iPhone 12 Pro за 92 евра.

Купете футрола од кожа од iPhone 12 и iPhone 12 Pro.

Двоен полнач Apple MagSafe за 130 евра

Ако барате полнач за патување за Apple Watch и iPhone 12, решението што ни го нуди Apple е полначот Double MagSafe, полнач што се преклопува за да го намали просторот што го зафаќа и лесно да го транспортира. Вообичаената цена на овој полнач, кој не го вклучува адаптерот за напојување, е 149 евра, но можеме да го набавиме во Амазон за само 130 евра.

Купете Apple MagSafe двоен полнач за 130 евра.

Втора генерација AirPods за 2 евра

AirPods с still уште е еден од производите на Apple што ни ги нуди најдобра вредност за парите на амазонНа Уште една недела, можеме да ги најдеме AirPods од втората генерација со куќиште за полнење со кабел за молња најниска цена: 105 евраНа Вообичаената цена на овие слушалки е 179 евра.

Купете AirPods од втора генерација со молња за 2 евра.

Втора генерација AirPods со кутија за безжично полнење за 2 евра

Втора генерација AirPods со кутија за безжично полнење, исто така ја достигнаа нивната најниска цена за сите времиња на Амазон и можеме да ги освоиме за само 169 евраНа Неговата вообичаена цена во Apple Store е 229 евра.

Купете AirPods од втора генерација со безжична кутија за 2 евра.

AirPods Pro за 175 евра

Како и нивните помали браќа, AirPods Pro се достапни и на Амазон, со 37% попуст за нивната вообичаена цена од 279 евра. За само 175 евра, можеме да го добиеме AirPods Pro од Apple, заштедувајќи ни 104 евра над вообичаената цена во Apple Store.

Купете AirPods Pro за 179 евра

AirPods Max за 509 евра

AirPods Max на Apple се достапни и на Amazon со интересен попуст од 19% по нивната вообичаена цена од 629 евра. На Амазон се достапни, во сите бои за 509 евра.

Иако е вистина тоа тоа не е нејзината историска минимална цена, што беше 499 евра пред неколку недели, попустот е многу интересен и понуда што можете да ја пропуштите, а не ја достигнавте претходната.

Купете AirPods Max во која било боја за 509 евра.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.