Инципио ги претставува своите нови USB-C додатоци и офГРИД батерии

почетнички

Инципио, добро позната марка на пазарот за мобилни додатоци, им се придружи на компаниите кои се посветени на USB-C и издаде разни додатоци за iPhone и MacBook. Што се однесува до смартфонот со јаболка, Incipio лансираше нови батерии од опсегот offGRID. Првиот е футрола за паметна резервна копија Bluetooth со Bluetooth за iPhone 6s и iPhone 6s Plus, футрола што има батерија од 3.000mAh која, како и официјалната кутија / батерија на Apple, користи Bluetooth за да го контролира нивото на полнење прикажувајќи го на iPhone, со таа разлика што на овој случај му е потребен Incipio offGRID Апликација за батерии. Овој случај е со цена од околу 80 американски долари.

Тој исто така претстави и втора батерија резервна батерија од offGRID 2.000mAh што, како што можете да видите на претходната слика, е a Екстремна батерија во форма на цилиндар што се поврзува на iPhone со приклучокот Lightning и има цена од 60 долари. Исто така, постои можност за купување на две батерии и пристаниште што овозможува полнење на двете истовремено за цена од 70 долари. Логично и за таа разлика во цената, вреди да се купат две батерии; никогаш не знаеме кога ќе ни бидат потребни.

почетнички

Што се однесува до додатоците на MacBook, Incipio го претстави Центар за приклучоци за USB Type-C и Приклучок за USB Type-C. Првиот од двата предлози на Incipio за MacBook, како што можете да видите на претходната слика, ќе се поврзе со USB-C портата на компјутерот и ќе го претвори во две USB-A порти и USB-C што може да се повлече за цена од 25 долари Вториот ќе ви овозможи да поврзете USB-A порт, етернет кабел, HDMI приклучок и USB-C приклучок, сето тоа за цена од 80 американски долари.

На крај, Инципио воведе и нов кабел наречен Wallиден полнач за тип USB-C што е од USB-C до USB-A со цена од 35 долари, и преносна батерија за резервна копија од типот C на ГРГ со USB-C до USB-A порти во две верзии, 8.000mAh со цена од 100 $ и 12.000mAh со цена од 130 $.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.