Insta360 Nano, сними 360º видеа од iPhone

инста360-нано

Додатоците за iPhone многу често не насмевнуваат или изненадуваат. На некои им се допаѓа ова, навистина се спектакуларни, и тоа е тоа Оваа мала камера што е вклучена на дното на iPhone ќе ни овозможи да снимаме видеа од 360º директно од iPhone. Така, можеме да сториме без остатокот од дополнителен хардвер, кој покрај тоа што е тежок и досаден, е прилично скап. Insta360 Nano, ќе ни овозможи 360º видеа од iPhone на најбрз можен начин, добро е време да дебитираме со овој вид видеа преку Facebook, на дланка е можноста.

За почеток, мора да знаеме дека камерата се поврзува преку молња портата на iPhone и има две 210º камери со „fisheye“ леќа. Не е само уште еден додаток, не е едноставен додаток на камерата на iPhone, таа е уште една камера што се поврзува со нашиот iOS уред. Реалноста е дека не замислувавме дека може еден ден да видиме ваков вид додатоци со оглед на тоа колку се ограничувачки во Купертино за ваков вид работи. На фотоапаратот не му треба последователно постпродукција на компјутер, сè ќе биде направено од нашиот iPhone веднаш, па можеме да пренесуваме и во живо. Камерата ќе снима внатре 3K резолуција на 30 FPS, што не е лошо.

Како што веќе рековме, социјалните мрежи како Фејсбук и Твитер ни овозможуваат да споделуваме видеа од 360º. Ви го оставаме видеото на овие редови како пример за тоа како работи Insta360 Nano. Цената, најболна, 199 долари е тоа што ќе чини камерата, што, како поинаку, ќе доаѓа во истите бои како и опсегот на достапни iPhone. Испораките ќе започнат од 15 јули и сега се достапни на Амазон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Александар dijo

  Доаѓа време што плаши толку многу технологија.

 2.   Кеко dijo

  И видеото ???