Инстаграм додава одлики на 3D допир на iPhone 5s, 6 и 6 Plus

инстаграм-3д-допир

Новата опција вклучена во најновите модели на iPhone им завидува на сите оние кои не го смениле својот уред, бидејќи претставува многу голема промена во многу од функциите што ги извршуваме секој ден со нашиот паметен телефон. Кратенки на икони, прикажуваат дополнителни функции и дополнителни функции во некои апликации тие се работи што можеме да ги направиме ако нашиот iPhone открие поголем или помал степен на притисок врз неговиот екран.

Сепак, „застарени“ колеги, сè не е изгубено, бидејќи има програмери кои би можеле да започнат да ги имплементираат овие функции во рамките на нивните апликации за оние кои имаат iPhone 5s, 6 или 6 Plus. Еден од оние кои веќе го прават тоа е Инстаграм и, да ја кажам вистината, го сакаме резултатот.

Функциите на Инстаграм за 3D Touch беа меѓу најкоментираните и најфалените поради нивната корисност, нешто што некои среќници веќе можат да почнат да го доживуваат. Со долго притискање на профилот на кој било корисник или на слика во табулаторот за истражување, оваа слика ќе ни биде прикажана во поголема големина и, лизгајќи се нагоре, ќе прикаже низа опции за да комуницираме со неа. Ова додава брзина при гледање и, пред сè, удобност.

Овој вид на 3D допир се спроведува постепено преку софтвер на Инстаграм, што значи дека нема ажурирање во App Store што ги вклучува овие функции, но ќе дојде време (во случај да ги немате уште) од кое ќе можете да ги искористите.

А вие, дали веќе уживате во овие нови опции на вашиот iPhone 5s, 6 или 6 Plus? Дали е корисно за вас? Слободно оставете го вашето мислење во делот за коментари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Чави dijo

  За запис, не пробав 3D TOUCH. Но, многу е кажано за она што е видено за 3D TOUCH во видеата, а понекогаш се создава впечаток дека инстаграмот е вграден: акциите на 3D TOUCH може да се користат како долго притискање. Instagram го имплементираше преку софтвер во својата апликација.
  Значи, тука е големото прашање: Дали 3D TOUCH е навистина доживотен печат што Андроид го користи подолго време? Во моментов е точно дека е рано за развивачите да го стискаат 3D TOUCH, но јасно е дека ако сакате (и JailBreak во ова веќе има некоја предност) може да се каже дека практично 3D TOUCH искуство може да се пренесе на други iPHones и IPads, преку софтвер, дури и ако немаат таква технологија.
  Apple веќе ќе знае дека нема, но би сакал програмерите да стиснат 3D TOUCH и да изберат да ги имплементираат овие функции на неподдржани iOS терминали со долго притискање.

 2.   елкалан dijo

  Пробајте пред да кажете глупости, ако немате готовина за тоа, одете во продавница на Apple мора.

 3.   Амроид dijo

  Мех ...
  Имам Galaxy S5 ... и можам да оставам долго притискање на сликите и таа ја прикажува сликата на екранот како да е Touch 3D ... но, само до таа точка.
  Со почит

 4.   Диего dijo

  Здраво, оваа функција е на мојот iPad mini 2 на инстаграм веќе некое време, на мојот iPhone 6 сè уште не е пристигната

 5.   Чуј завала dijo

  Открив, пред неколку дена, дека можам да го сторам тоа со мојот iPhone 4, само во сликичката, во делот за истражување или во профилите на корисникот ... iPhone 4 со iOS 7.1.2

 6.   Маркстер dijo

  ТЕСТИРАНИ НА АЈФОН 6