Кодот IOS 13.1 открива паметна батерија за iPhone 11, Pro и Max

Се чини дека оваа година Apple исто така планира да ја лансира Обвивки за паметни батерии за новите модели на iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max презентирани и неодамна објавени на продажба. Значи, покрај зголемувањето на батеријата на овие уреди, компанијата сака да додаде и дополнителна опрема со овие додатоци што предизвикаа многу полемики во минатото за нивниот „донекаде чуден“ дизајн, но и за тоа колку тие добро функционираат кога ќе ги инсталираме на нашиот iPhone.

Уште еден плус батерија за овој нов iPhone 11

Добро познатиот развивач Гилхерм Рамбо, е задолжен за објавување на оваа вест во медиумите 9To5Mac и затоа скоро сигурно можеме да претпоставиме дека овие додатоци или кутии за батерии за новите модели на iPhone ќе завршат порано или подоцна. Ова го велиме затоа што минатата година преку кодот на iOS и 9To5Mac беше откриено пристигнувањето на овие случаи во продавниците на „Епл“, оваа година „патеката“ е иста па наскоро може да го видиме и нивното лансирање.

Кодот на iOS покажува упатувања на овие корици за моделите A2180, A2183 и A2184Веројатно за трите новововедени модели на iPhone, 11, 11 Pro и Pro Max. Seeе видиме што конечно ќе се случи со овие случаи, но кога може да се видат во кодот на новиот iOS 13.1, тоа е затоа што тие се навистина близу до презентирање, засега нема никаква референца на веб-страницата на Apple и логично тие не потврдуваат или негирајте ја оваа вест или. Сигурно дека дизајнот на овие официјални кутии за батерии на Apple ќе биде ист бидејќи разликите помеѓу минатогодишниот и овогодинешниот модел на iPhone се минимални.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Алберт dijo

    Јас дизајнирам нешто чудно ... не! Кажи му грдо.