iOS 14 ќе ве извести кога вашиот Apple Watch е целосно наполнет

Траењето на батеријата на Apple Watch е околу 14 часа со нормална врска со Bluetooth. Сепак, со текот на времето и во зависност од употребата во текот на денот, веројатно е дека ќе мора да ги полниме уредите секој пат порано. Способни се новите оперативни системи на Apple, особено iOS 14 и watchOS 7 предупредувајте кога треба да наполниме уред пред да истече батеријата. Сепак, откриен е уште еден мал детал: iOS 14 ќе ни испрати известување кога нашиот Apple Watch е целосно наполнет, без да се приближувате и да го допирате екранот за да го видите процентот на оптоварување.

Apple Watch и iOS 14: мали детали што прават разлика

Како корисник на Apple Watch, сакам да го имам уредот на мојот зглоб кога спијам. Со повеќе причини сега, по презентацијата на watchOS 7, бидејќи тоа ќе ни овозможи да имаме евиденција за нашиот сон преку новата апликација за спиење и следење на спиењето. Сепак, многу пати кога ќе се разбудиме имаме мала батерија во нашиот Apple Watch и мора да ја полниме. Уште поголема неволја кога брзаме и мораме да заминеме наскоро и би сакале да го понесеме часовникот со нас.

watchOS 7 и iOS 14 станаа попродуктивни на овој начин. iOS 14 ќе открие кога додаток како што е часовникот или AirPods истекува и ќе не извести со известување така што ќе го поврземе со струјата. Но, сè уште има нешто повеќе што овие нови оперативни системи можат да направат за нас. Знам ќе ни испрати известување кога додатокот е целосно наполнет, како што е прикажано на сликата MacRumors.

На овој начин нема да мора да бидеме свесни кога да го отстраниме часовникот од полначот. Известување со следнава содржина ќе пристигне директно до нас:

Батерија на Apple Watch: Apple Watch на Ангел е целосно наполнета.

Можеби за идни ажурирања, Apple треба повеќе да го отвора спектарот и дозволете интеграција на други додатоци (вклучително и macOS) за да обезбедите информации за тоа кога тие го завршиле нивното поставување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Дејвид dijo

    Веќе можевте да видите како се одвива процентот на полнење со графичкиот елемент за батеријата, иако тоа не го известуваше ако