Apple го модифицира iOS 14.2 со верзија која додава промени за оние кои не се ажурирани

iOS 14.2 ја достигнува својата верзија Golden Master

Повеќе од сигурен проблем во официјалната верзија лансиран пред неколку недели од Apple официјално за сите корисници ја натера компанијата да мора да лансира нова верзија која не е ажурирана во овој момент. Во овој случај, тоа е верзија која нема визуелни или функционални промени во споредба со 14.2 објавени на почетокот на месецот, едноставно се чини дека станува збор за специфичен проблем што тие го поправиле за оние кои не ја инсталирале оваа верзија, тоа не е грешка што влијае на корисниците кои веќе ја имаат инсталирано најновата достапна верзија.

Проверете дали треба да ажурирате

Во оваа смисла новата верзија е 18B111 и претходната 18B92, така што оваа промена во изградбата покажува точно дека тие се ажурирани. За да проверите дали сте во најновата достапна верзија, едноставно мора да пристапите до делот Поставки> Општо> Ажурирање на софтвер и таму ќе проверите дали треба да ажурирате или не. Во мојот личен случај, нема нова верзија достапна во овој дел, така што не треба да правам ништо.

„Епл“ додаде неколку измени во оваа нова верзија на „iOS“ и навистина се чини дека тие функционираат совршено, па замислуваме дека неуспехот мора да биде во инсталацијата на верзијата на уредите. Во секој случај, препорачливо е да бидете ажурирани и со Apple, доколку се појави проблем во која било верзија, знаете дека наскоро ќе започнат ажурирање за да го решат. Во овој случај тоа е невообичаено движење, но исто така не е нешто што тие не го сторија во друга прилика со претходните верзии на iOS.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.