iOS 14.2 бета 2 ни носи нови емотикони, вклучувајќи меур чај, транс-знаме и нинџи, меѓу другите

Како што ви рековме, веќе ги имаме меѓу нас свВтора бета верзија на iOS 14.2, следниот оперативен систем за мобилни уреди на Apple. Стапката на лансирање бета-верзии се забрзува, и се чини дека сè укажува на тоа дека причината е што следниот iPhone ќе доаѓа со овој основен оперативен систем. iOS 14.2 ќе ни донесе подобрувања во стабилноста на iOS 14, покрај враќањето (во втората бета верзија) на новите бирање на Apple Watch, како и мерачот на кислород во крвта, и нови емотикони како што е најавено од веб-страницата на Емоџипедија. Овде ќе ви кажеме повеќе за следните емотикони што ќе ги видиме во iOS 14.2.

И нема официјален датум на објавување на iOS 14.2, да, како што можете да видите на сликата што ја води оваа објава сега ќе најдеме меур чај, многу популарен во азиските земји, ново транс-знаме, нови животни, прегратка, нови алатки, итн ... Емоџи што конзорциумот Уникод ги одобри на почетокот на годината и кои Епл ги претстави минатиот јули. Вкупно тие се 117 нови емоџи додадени на тастатурите iPhone, iPad и Mac оваа година, со различни тонови на кожа, и вклучување на половите.

емотикон кои сега се многу полесно да се користи благодарение на новиот распоред во iOS 14 што исто така ни овозможува да ги бараме по текст (нешто што патем веќе постоеше во macOS), што е, Сега можеме да бараме „шпанско знаме“ и iOS ќе ни го покаже емоџито што има врска со ова. Вести за овие симболи што толку многу ги користиме во нашите комуникации и без кои би можеле да живееме (или да). Со ова издание, каталогот за емоџи од оваа година ќе биде завршен и сега можеме да ги видиме само следните изданија на конзорциумот Уникод, станува сè полесно да најдеме емоџи што одговара на нашите потреби.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.