IOS 14.3 beta го открива дизајнот на AirPods Studio во икона

Имаше многу гласини дека оваа година укажувале на тоа дека Apple носи нови слушалки прекумерна работа Неодамнешните настани што ги објави „Епл“ од септември, нè натераа да претпоставиме дека е неминовно најавување на нејзините нови слушалки кои се неофицијално познати како „Студио на AirPods“, но тоа не беше случај. Се чини дека сега новата бета верзија на iOS 14.3 ни дава нови траги за неговото постоење.

Како што објавија медиумите 9to5mac во Оваа статија, беа во можност да најдат нова икона додадена во внатрешните системски датотеки во која се чини дека сè укажува на тоа каков е моделот на новите слушалки прекумерна работа од Apple, следното студио AirPods.

Како што се сеќавате, ова исто излегуваат во јавноста се случи со AirPods Pro, од кои тие најдоа икона во внатрешните датотеки на системот и подоцна може да станат реалност. Тоа е поради тоа Сè укажува на тоа дека дизајнот на иконата најверојатно ќе биде финалниот дизајн на студиото AirPods. 

Иако, само како икона, дизајнот не може да се разликува 100%, тој ни дава поим како ќе биде. Претходно беше коментирано дека тие ќе имаат ретро дизајн и дека нема да имаат десна и лева страна, туку повеќе Тие би биле прилагодливи на тоа како го поставуваме на главата и со тоа подобро го насочуваме звукот преку сензори.

Иконата, исто така, покажува дека „храмовите“ можат да се преклопат, веројатно навнатре, за да можат да ги складираат без да заземаат толку многу простор. Понатаму, изгледа дел од подлогата ќе биде многу поголем отколку онаа што ја идентификуваше сликата што беше филтрирана и можете да ја видите подолу во статијата, исто така зафаќајќи дел од страните, а не само од горниот дел на лакот.

И покрај ова истекување, Apple веројатно нема да ги пушти во употреба во 2020 година и треба да почекаме на почетокот на 2021 година за да можеме да ги видиме во продавниците со кои располагаме. Барем ни е јасно дека „Епл“ работи на овој вид слушалки и дека тие конечно ќе бидат ослободени во одреден момент со уште некои непознати да се решат, како што се боите во кои ќе бидат достапни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.