Во iOS 14.5 функцијата „Барај“ е додадена на Powerbeats Pro

Powerbeats Pro

Таа е една од оние функции што треба да бидат на сите уреди, без разлика дали се Apple или не, а опцијата „Барај“ која е најпозната како „Find My iPhone“ може многу да помогне во враќањето на изгубениот уред и во Apple е вклучена во iPhone, iPad, Mac, iPad, iPod Touch, AirPods и сега ќе биде и во Powerbeats Pro.

Функцијата ќе пристигне со новата верзија на iOS и iPadOS 14.5 и Корисниците на овие слушалки во сопственост на „Епл“ ќе можат да ги следат во случај на загуба или кражба, се разбира, сè додека не останат без батерија од тогаш не е можно да ги пратите.

iOS 14.5 ќе дојде полн со важни новости

Во моментот е време да продолжиме да ја чекаме оваа верзија, но без сомнение сите новости што се појавуваат деновиве во претходните бета верзии се многу лајкувани од корисниците на Apple и конкретно од iPhone. Особено поради пристигнувањето на отклучување преку Apple Watch облечен во маска, нешто што всушност се прави во време на пандемија. 

Добрата работа во врска со ова е што како во AirPods интеграцијата на опцијата за пребарување во Powerbeats Pro ќе му овозможи на корисникот да активира звук за да ги најде слушалките и логично лоцирајте ги и следете ги слушалките користејќи Bluetooth-врска со апликацијата на iPhone или iPad.

Сите овие подобрувања ќе дојдат наскоро бидејќи во моментов, она што го имаме се бета верзиите во рацете на развивачите и корисниците кои се регистрирани во јавната бета програма. Дали веќе се радувате на оваа официјална верзија, а?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.