iOS 14.5 ќе и даде поголема важност на функцијата Непознати повици на тишина

Со доаѓањето на iOS 13, Apple воведе нова функција што му овозможува на корисникот да ги замолчи сите оние повици од телефонските броеви што ги немаат зачувани во нивниот телефонски именик, функција што се чини дека Apple сака да му даде поголема важност И со iOS 14.5 вашиот поздравен екран ќе се промени.

Apple додаде информативен екран на функцијата што ни овозможува да ги замолчиме повиците од непознати броеви, веројатно за да ја нагласиме оваа функција што сигурно многумина од вас не ја користат редовно и што е несомнено од голема помош во моменти не сакаме никој да не мачи.

И многу помалку, телефонски броеви што ги немаме зачувани во книгата за контакти и дека веројатно сакаат да ни продадат некаков вид осигурување, понудете ни фантастична промоција за промена на телефонската компанија ...

Исклучете непознати броеви

Интернетот iPhone во Канада ја откривте оваа промена на интерфејсот првиот пат кога ќе пристапите до неа. Со кликнување на опцијата Поставки - Телефон - Тишина странци Наместо директно прикажување на прекинувачот за активирање заедно со опис на неговата функционалност, се прикажува порака на цел екран каде Опишува што прави и ако сакаме да го активираме или не.

Откако ќе пристапиме до ова мени за прв пат, пораката нема да се прикаже повторно. Она што Apple навистина го стори е да го смени дизајнот со додавање на a презентациска порака за оваа функционалност за да стане позната, функција што е природно деактивирана и што сигурно во повеќе од една прилика сте помислиле дека тоа ќе биде одлична идеја за идните верзии на iOS.

Планирано е серверите на „Епл“ да издаваат iOS 14.5 пред крајот на овој месец мартили, ако не се открие сериозна дефект во бета периодот што може да принуди неговото ослободување да се одложи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.