iOS 14.7 Beta 5 и остатокот од Betas веќе достапен за програмерите

iOS 14.7 ја лансира втората бета верзија

Јаболко го објави петтиот Бета на следното ажурирање за вашите мобилни оперативни системи: iOS, watchOS, iPadOS и tvOS.

Apple го објави BEta 5 на iOS 14.7, како и соодветните Betas 5 на iPadOS, watchOS и tvOS, веќе навестувајќи го претстојното лансирање на конечните верзии на ова следно ажурирање што наскоро треба да биде достапно за сите корисници. iOS 14.6 дава неколку проблеми со перформансите на батеријата на iPhone, и не можеме да ги заборавиме проблемите, кои сè уште не се официјално признати, дека истата верзија генерира кај многу корисници на HomePod, без да знаеме точно зошто влијае само на некои корисници, а не на сите оние кои ја инсталирале.

IOS 14.7 ќе доаѓа со неколку важни новости, само можност за создавање тајмери ​​на HomePod од кој било уред со апликацијата Home, било да е тоа iPhone, iPad или Mac. Можеби неколку мали промени за големо ажурирањеНо, имајќи предвид дека Apple веќе го претстави iOS 15, кој ќе биде објавен по летото, се очекуваат малку ажурирања за iOS 14 и оние што ќе се случат ќе донесат поправки на проблемите, наместо на нови функции.

Нешто слично се случува со верзијата watchOS 7.6 за Apple Watch, која исто така е во петтата Бета верзија, а за која не знаеме никакви важни новини освен класичните поправени грешки и подобрувања во перформансите. Истото може да се повтори и за tvOS. Запомнете дека овие нови Betas, во моментот, им се достапни само на развивачите, иако верзиите на Public Beta може да пристигнат во секое време. Датумот на кој ќе бидат објавени официјалните верзии достапни за сите корисници е непознат, но се очекува да се случи во текот на истиот месец јули, по последната тест верзија (кандидат за ослободување) што можеби би можела да пристигне следната недела, а набргу по официјална верзија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.