iOS 15 ќе ги поврзе нашите AirPods со нашиот Apple ID како дел од мрежата за пребарување

Малку по малку одиме откривање на вестите што конечно ќе ги донесе iOS 15, новиот оперативен систем за мобилни уреди од Apple. Точно е дека во месец јуни ни ги кажаа сите новости, но како што гледаме како лансираат бета откриваме мали детали што Apple сакаше да ги додаде во овие летни месеци. Вчера ја добивме петтата бета верзија, а сега знаеме дека Аpple сака да ги поврзе нашите AirPods со нашиот Apple IDНа Продолжете да читате дека ви ги кажуваме сите детали за оваа нова функција.

И се чини дека Apple сака постојано да ги подобрува AirPods, пред неколку дена видовме како во бета верзија на нивниот фирмвер, се активираше опцијата Засилување на разговорот за подобрување на звукот во повиците, а сега поддршката за пребарување е подобрена на AirPodsНа И тоа е дека во плановите на Купертино е поврзете ги слушалките со нашиот Apple ID, с all со цел лесно да ги најдеме ако ги изгубимеНа Што добиваме ако ги поврземе со нашиот Apple ID? па што можеме да продолжиме да ги наоѓаме дури и кога некој ги поврзал со друг уред.

Овие AirPods се поврзани со вашиот Apple IDНа Бришењето ќе им овозможи на некој друг да постави Најди ја мојата мрежа. […] Отстранувањето на овие AirPods ќе овозможи некој друг да постави Најди ја мојата мрежа и повеќе нема да биде поврзан со вашиот Apple ID.

Очигледно, тие можат да се користат со други уреди, нивното поврзување со нашиот Apple ID не значи дека AirPods имаат заклучување за активирање како што се случува со другите iOS уреди, нешто слично на она што се случува со AirTags кои иако се поврзани со нашиот Apple ID може да се ресетираат следејќи некои рачни чекори. Добредојдени вести за нашите AirPods, Епл е заинтересиран да го вратиме загубеното и тоа е добра вест.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.