IOS 6 Beta 14 сега е достапен, заедно со watchOS 7 и tvOS 14

Прескокнувајќи го вообичаеното темпо на бета на секои две недели, Apple само што започна Бета 6 на iOS, iPadOS, watchOS 7, tvOS 14 дури и во новото ажурирање Бета за HomePod

Како што се приближуваме до лансирање на iOS 14, како и обично, Apple го забрзува темпото на Betas, и така беше и оваа недела. Ако пред седум дена го добивме Бета 5, денес само што ја добивме шестата надградба на следната одлична верзија за нашите мобилни уреди, и iPhone (iOS) и iPad (iPadOS). Да се ​​потсетиме дека некои од главните новини, како што се графичките контроли на нашиот почетен екран, чекаа долго на нашите уреди. На ова видео можете да ги видите главните вести која ја носи верзијата за iPhone.

Како што посочивме на почетокот на вестите, ажурирања се примени и за нашиот Apple Watch, Apple TV, па дури и за HomePods. Сите овие надградби сè уште не се достапни во Јавната Бета до којшто има пристап секој корисник без да му треба сметка за развивач, но ќе биде прашање на неколку дена пред Apple да ги активира за овие корисници. Во моментов, овие бета-верзии денес се достапни само за оние кои имаат сметка на програмер со соодветни профили инсталирани на нивните уреди.

Го преземаме ажурирањето на нашите уреди на од прва рака да ви ги кажам главните новини што вклучуваат, затоа бидете во тек.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.