IOS 9.2 Линкови за преземање за iPhone, iPad и iPod Touch

iPhone-6s-Plus-11

Apple објави пред само неколку часа iOS 9.2 за сите негови компатибилни уреди со бројни поправени грешки, подобрувања на стабилноста и со важни новости во Apple Music и Safari View Controller. Ажурирањето е достапно од кој било компатибилен уред преку менито Системски поставки, користејќи ги ажурирањата преку OTA. Но, ако сакате да го преземете фирмверот на оваа нова верзија за да извршите рачно ажурирање користејќи iTunes, па дури и да го вратите уредот и да започнете од нула, нудиме врски за директно преземање за сите поддржани уреди користејќи ги официјалните сервери на Apple.

iPhone

iPhone 6s
IPhone 6s Plus
iPhone 6
iPhone 6 Плус
iPhone 5s (модел A1453, A1533)
iPhone 5s (модел A1457, A1518, A1528, A1530)
iPhone 5c (модел A1456, A1532)
iPhone 5c (модел A1507, A1516, A1526, A1529)
iPhone 5 (модел A1428)
iPhone 5 (модел A1429)
iPhone 4s

iPad

iPad Pro Wi-Fi
iPad Pro Wi-Fi + Мобилен
iPad mini 4 Wi-Fi
iPad mini 4 Wi-Fi + Мобилен
iPad Air 2 (модел A1566)
iPad Air 2 (модел A1567)
iPad mini 3 (модел A1599)
iPad mini 3 (модел A1600)
iPad mini 3 (модел A1601)
iPad Air (модел A1474)
iPad Air (модел A1475)
iPad Air (модел A1476)
iPad mini 2 (модел A1489)
iPad mini 2 (модел A1490)
iPad mini 2 (модел A1491)
iPad 4 (модел A1458)
iPad 4 (Модел A1459)
iPad 4 (модел A1460)
iPad mini (модел A1432)
iPad mini (модел A1454)
iPad mini (модел A1455)
iPad 3 Wi-Fi
iPad 3 Wi-Fi + Мобилен
iPad 3 Wi-Fi + Мобилен
iPad 2 Wi-Fi (Rev A)
iPad 2 Wi-Fi
iPad 2 Wi-Fi + 3G (GSM)
iPad 2 Wi-Fi + 3G (CDMA)

iPod Touch

iPod touch 5
iPod touch 6


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.