iPad 2022 ќе има A14 процесор, 5G и WiFi 6. Нов дизајн за 2023 година

Кон крајот на оваа година ќе го имаме новиот iPad 10, најосновниот модел на Apple за оваа 2022 година, кој ќе го задржи истиот дизајн резервирајќи ги промените за својата внатрешност: 5G конекција, A14 процесор и WiFi 6.

Во меѓувреме, гласините за следниот iPad Air, кој ќе вклучи 5G поврзување меѓу неговите најголеми новитети (нека се каже сè во овој момент е сè уште анегдотско во земји како Шпанија) без промени во неговиот дизајн или во други важни елементи како што е екранот, кој И покрај гласините за користење на OLED технологијата, се чини дека ќе продолжи да биде LCD екран како што беше досега, сега има новости за најосновниот iPad од целата гама на Apple, iPad 10-та генерација или iPad 2022 Се очекува до крајот на 2022 година, овој нов таблет се очекува да донесе внатрешни вести, како што е А14 процесор, кој е ист како и iPhone 12 во целиот негов опсег, 5G поврзување кај моделите кои имаат податочна врска и WiFi 6, новиот стандард за безжично поврзување што Apple постепено го вградува во сите свои уреди.

нема да има затоа промени во дизајнот на таблетот, кои се очекува да пристигнат од 2023 година, датум во кој овој „евтин“ iPad може да го наследи дизајнот што веќе го имаат другите iPad, Air, Mini и Pro, без копче за почеток и со многу потесни рамки. Дали може да има други подобрувања? Нешто што многу корисници го очекуваат е екранот да се ламинира, односно да нема простор помеѓу стаклото и екранот, нешто што се случува само во овој влез на iPad, а тоа влијае на квалитетот на сликата. За возврат, овој тип на екран е многу поевтин за поправка во случај на кршење на предното стакло, бидејќи целиот екран не мора да се менува. Цената на овој нов iPad 2022? Се очекува да остане непроменет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)