iPad Air за 569 евра и 30% попуст на обновените производи на Apple во Амазон

Како дел од промоцијата на Назад на училиште, Амазон нуди 30% попуст Дополнителни (важи во количка) за обновени производи, што ја прави оваа совршена можност да ги добиете производите и додатоците на Apple по голема вредност.

Овие производи може да се вратат, па ако не е она што го очекувавте, нема проблем. Исто така, треба да го погледнете статусот на наведениот производ, препорачуваме да бидат „Како нови“ или „Многу нови“.

Сите понуди што ви ги прикажуваме во оваа статија се достапни во времето на објавување. Најверојатно, како што минуваат деновите, понудите повеќе нема да бидат достапни или ќе се зголемат во цена.

30% попусти на обновени производи 

Попусти на Обновениот Епл

Во делот Обновена на Амазон, имаме на располагање голем број официјални производи на Епл, како и додатоци со 30% попуст на вашата официјална ценаНа Треба да се запомни дека обновените производи на Apple уживаат исти услови како и новите производи, па ако не ви пречи да имате нов, можете да заштедите многу пари. 

El Се прави 30% попуст при обработка на нарачкатаНа Единиците се ограничени, затоа не размислувајте двапати пред да нарачате. 

AirPods Max за 486 евра - 30%

MagSafe компатибилен црн кожен паричник за 48 евра - 30%

Apple TV HD со 32 GB меморија за 96 евра - 30%

Belkin 3-во-1 база за полнење компатибилна со iPhone, Apple Watch и AirPdos за 95 евра-30%

База за полнење Belkin за iPhone и Apple Watch со USB -A порта за 88 евра - 30%

Слушалки Beats Solo Pro со поништување на бучава за 136 евра - 30%

Beats Solo3 слушалки со чип W1 за 119 евра - 30%

Слушалки Beats Studio3 со поништување на бучава за 179 евра - 30%

Слушалки Powerbeats отпорни на пот со чип W1 за 70 евра - 30%

Слушалки Jaba Elite 75t со кутија за безжично полнење за 70 евра - 30%

Кабел за полнење MagSafe за 26 евра - 30%

Смарт батерија за iPhone 11 Pro Max за 80 евра - 30%

Кожна компатибилна футрола за iPhone 12 Pro за 36 евра - 30%

Кожна компатибилна маска за iPhone 12 Pro Max за 32 евра - 30%

Официјална графичка лента од Миланеска јамка 44 мм за 76 евра - 30%

Slim Folio Pro тастатура за 12,9 -инчен iPad Pro за 32 евра - 30%

DJI 3 -оска стабилизатор за 104 евра - 30%

Logitech Caryon, прифатлива прва генерација Apple Pencil за 51 евро

Паметен термостат Netatmo за 111 евра - 30%

Eve Water Guard, HomeKit компатибилен детектор за истекување на вода за 42 евра - 30%

Далечински управувач SteelSeries Nimbus + компатибилен со iPhone, iPad и Apple TV за 48 евра - 30%

Можете да проверите повеќе производи со 30% попуст на оваа врска.

iPad Air 2020 за 569 евра

IPad Air седи на половина пат помеѓу iPad Pro и почетниот модел на iPadНа Овој модел има 10,5-инчен екран, 64 GB простор и Touch ID се наоѓа на горното копче на уредот. Внатре, го наоѓаме истиот процесор што iPhone 12 го користи во моментов, A14 Bionic, има задна камера од 12 Mpx и предна камера од 7 Mpx.

Цената на овој модел во Apple Store е 649 евраСепак, можеме земи го на Амазон за 569 евра, 80 евра попуст. Оваа понуда е достапна во вселенско сива, розова и сребрена боја. Останатите бои, сина и зелена, се за 579 евра. Ако барате нов iPad за враќање на училиште, iPad Air е одлична опција што треба да се разгледа.

Купете iPad Air 2020 за 569 евра на Амазон.

iPad Pro 2021 11 инчи за 819 евра

Уште една недела, можеме да најдеме на Амазон 2021-инчен iPad Pro 11 за 819 евра и верзијата од 128 GB, кога нејзината вообичаена цена е 879 евра. Овој iPad се напојува со M1 процесорот на Apple, the Истиот процесор пронајден во MacBook Air, MacBook Pro и Mac mini објавен од Apple во 2020 година.

Преку портата за полнење USB-C, можеме да поврземе единици за складирање за да преместуваме содржина помеѓу уредот и хард дисковите, да поврземе надворешен монитор, читач на мемориски картички ... Моделот со Wi-Fi и мобилна конекција Достапно е и со попуст од 70 евра, што е негово крајна цена од 979 евра.

Купете iPad Pro 2021 128 GB + Wi-Fi за 819 евра во Амазон.

Купете iPad Pro 2021 128 GB + Wi-Fi + мобилен телефон за 979 евра.

iPad Pro 2021 Pro 12,9 инчи за 1.135 евра

Ако не сакате оставете ги очите на 11-инчен екран, можете да се обратите за моделот од 12,9 инчи од 2021 година, се додека вашиот џеб го дозволува тоа. Цената на iPad Pro 2021 година со 128 GB простор за складирање е 1.199 евра, цена која се намалува на 1.135 евра на Амазон.

Овој модел е управуван од истиот процесор како и моделот од 11 инчи, а главната разлика со ова се наоѓа во технологијата на екранот, технологија крстена како мини-ЛЕД која нуди повисок квалитет, контраст и осветленост во споредба со екраните.традиционален ЛЦД. Моделот со поврзување на податоците, Се продава и на Амазон за 1.295 евра, тоа е нејзината вообичаена цена од 1.368 евра.

Купете 2021-инчен iPad Pro 12,9 со 128 GB за 1.135 евра на Амазон.

Купете 2021-инчен iPad Pro 12,9 128 GB + Wi-Fi + мобилен телефон за 1.295 евра во Амазон.

Додатоци за IPad

Капак на тастатура Logitech Slim Folio за 105 евра

Ако не сакате да ги потрошите Богатство Колку чинат официјалните тастатури на Apple, освен за некои специфични понуди како оние прикажани подолу, одлична опција за разгледување се тастатурите што производителот Logitech ни ги става на располагање. За 11-инчниот iPad Pro, го имаме Slim Folio Pro тастатура која вклучува капак и копчиња со задно осветлување за 100 евра.

Ако сакате а тастатура со тастатура, го барате Logitech Folio Touch, тастатура што На Амазон има цена од 159 евра.

Купете Logitech Slim Folio Pro за 105 евра на Амазон.

Купете Logitech Folio Touch за 159 евра на Амазон.

Magic Keyboard за 11-инчниот iPad Po за 290 евра

Магичната тастатура Apple ни овозможува трансформирајте го iPad во лаптоп, бидејќи ни овозможува да ја прилагодиме висината и наклонот кон нашите потреби за разлика од останатите капаци на тастатура што можеме да ги најдеме на пазарот, каде што iPad има фиксна позиција од која не можеме да го поместиме ако сакаме да продолжи да работи.

Вообичаената цена на Magic Keyboad за 11-инчниот iPad Pro е 339 евра, сепак, можеме да најдеме во бело на Амазон за 290 евра, што е 14% попуст за неговата вообичаена цена. Оваа тастатура е компатибилна со третата и четвртата генерација на 11-инчниот iPad Pro.

Купете магична тастатура за 11-инчен iPad Pro на Амазон.

Паметна тастатура Folio за 12,9-инчен iPad Pro за 152 евра

Паметната тастатура за 2021 -та генерација iPad Pro, моделот XNUMX, е сеуште достапно на Амазон со попуст од 30%, е нејзината конечна цена од 152 евраНа Овој капак на тастатурата има цена во Apple Store од 219 евра.

Купете Smartk Keyboard Folio за 12,9-инчен iPad Pro за 152 евра во Amazon.

Хаб 6 во 1 USB-C за 54 евра.

Ако барате центар со елегантен дизајн што ви овозможува да ги проширите можностите за поврзување на вашиот уред, во Амазон го наоѓаме Baseus 6-во-1 USB-C центар со дизајн кој се прикачува на задниот дел на уредот што вклучува 4K излез, поврзување слушалки, читач на картички SD и MMC, USB-C порта и USB-A порта каде што можеме да поврземе надворешни погони за складирање. Овој центар Има цена на Амазон од 53,49 евра.

Купете Baseus USB-C 6-во-1 центар за 53,49 евра во Амазон.

Додатоци за iPhone

Ако го земеме предвид тоа има уште неколку дена додека Apple не го претстави iPhone 13 Не е препорачливо да купите кој било од моделите на iPhone 12 што се достапни ниту на Амазон, каде што, покрај тоа, не најдовме ниту една понуда што навистина го компензира купувањето модел што за неколку дена повеќе нема да биде достапен на пазарот и за истата цена можеме да го купиме новиот iPhone на должност.

Истото важи и за Apple Watch Series 6На Новиот Apple Watch Series 7 ќе биде претставен заедно со новиот iPhone 13, и ако ги игнорираме гласините, ќе дебитира со нов рамен дизајн, што ќе биде првото реновирање на дизајнот од лансирањето на првиот модел во 2015 година. Покрај тоа, достапните попусти, како и кај iPhone, се многу лоши и не се исплатуваат во секое време.

Кожен паричник MagSafe

Кожениот паричник што се прикачува на задниот дел на iPhone благодарение на технологијата MagSafe, можеме да ја најдеме на Амазон, во боја Калифорнија Афион за 55,80 евра, 14% попуст на неговата официјална цена. Истата картичка во балтичко сина боја, достапен е за 63,99 евра.

Купете кожен паричник MagSafe во боја Калифорнија Афион за 55,80 евра на Амазон.

Купете кожен паричник MagSafe во балтичко сина боја за 63,99 евра.

Двоен полнач MagSafe

Двојниот полнач за патување MagSafe ни овозможува наполнете го нашиот iPhone со технологија MagSafe заедно со Apple Watch во мал простор и тоа исто така се преклопува за удобно носење. Овој приклучок за полнење, кој не вклучува адаптер за напојување, На Амазон има цена од 125 евраНа Неговата вообичаена цена во Apple Store е 149 евра.

Купете MagSafe двоен полнач за 125 евра на Амазон.

Полнач MagSafe

Вообичаената цена на Официјалниот MagSafe полнач на Apple е 45 евра, полнач тоа пронајден на Амазон за 37,99 евра, што претставува попуст од 16%.

Купете полнач MagSafe за 37,99 евра на Амазон.

AirPods од 115 евра

  • Втора генерација AirPods без кутија за безжично полнење, се достапни на Амазон за 115 евра, за 179 евра што ги имаат во Apple Store.
  • Втора генерација AirPods, со кутија за безжично полнење, можеме да ги најдеме во Амазон за 179 евра, кога нејзината вообичаена цена е 229 евра.
  • AirPods Pro, чија вообичаена цена е 279 евра, Тие се достапни на Амазон за 189 евра.
  • AirPods Макс од 501 евраНа Ако земеме предвид дека неговата вообичаена цена е 629 евра, иако тоа не е најниската цена што ја најдовме на Амазон (499 евра), сепак е фантастична понуда за разгледување.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.