IPad Air 3 и iPhone 5 може да бидат претставени на 15 март

ipad-air-3

Сè уште не е официјално, но корисниците кои сакаат да обноват iPad, 4-инчен iPhone или да купат нови ремени за Apple Watch, треба да започнат да бараат наскоро на датум: Вторник, 15 март. Како и обично, информациите доаѓаат од раката на Марк Гурман кој, гледајќи го календарот што го користеше компанијата што Тим Кук ја води последниве години, веќе рече пред неколку недели дека Главниот ќе се одржи во седмицата на 14 март.

Настанот ќе беше прв од септември, бидејќи вообичаениот октомвриски Keynote не се одржа за воведување на нов таблет. Тој ден, кој нема да биде официјален се додека Apple не ги испрати поканите, доколку се исполнат предвидувањата, ќе бидат претставени два нови уреди: нов iPad, за кој сè изгледа дека ќе биде iPad воздух 3, и iPhone со помала големина до најновите модели, a iPhone 5se со 4-инчен екран кој претходно беше познат како iPhone 6c.

iPad Air 3 со слика на iPad Pro

Новиот 9,7-инчен iPad се очекува да има ист дизајн како iPad Pro, вклучително и 4 звучници и паметниот конектор. Покрај тоа, ако обрнеме внимание на филтрираните слики, камерата ќе пристигне придружена со a LED блиц, првиот блиц што е вклучен во таблет со јаболко од неговото лансирање во 2010 година процесор ќе биде AX9 и веројатно ги користат истите 4 GB RAM меморија што ги вклучува iPad Pro.

iPhone 5se, нов iPhone «мини»

iphone-5se

Можеби нема да дојде, но би било големо изненадување. Ако ништо не се случи, на 15-ти март, конечно ќе пристигне нов 4-инчен iPhone. Иако гласините не се согласуваат, неговиот процесор и RAM меморија се очекува да бидат исти како iPhone 6s, a A9 и 2 GB RAM меморија тоа би оставило во пелени она што го монтираше iPhone 5c во своето време. Се разбира, сите се согласуваат во тоа нема да има 3Д екран на допир… Освен линијата за снабдување што очекува повеќе нарачки во наредните месеци.

Нови додатоци за Apple Watch

простор-црно-миланески

И, конечно, тие исто така се очекува да претстават нови додатоци за Apple Watch. За мене доаѓањето на Милански каиш во црно, но исто така ќе биде претставена и нова палета на бои за спортски ремени.

Дали со нетрпение чекате на 15-ти да обнови некој од вашите уреди (или додатоци)?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.