IPad Air 3 ќе остане без 3D Touch

iPad 3Д допир

Почнуваат гласини во врска со iPad Air 3. Со сигурност можеме да кажеме дека овој нов iPad ќе има помоќен процесор и значителни подобрувања во неговите фотоапарати, но технолошките аспекти поврзани со неговиот екран во моментот не изгледаат толку јасни. Според извори блиски до „Епл“, iPad Air 3 нема да ја интегрира технологијата 3D Touch ја видовме оваа година на iPhone 6s.

На последниот главен говор на Apple, компанијата го претстави својот нов таблет, 12,9-инчен iPad Pro и четвртата генерација iPad mini; но iPad Air остана без наследникот. Во 2016 година iPad Air ќе биде обновен, но неговиот екран нема да може да го открие нашиот притисок врз него, како што тоа го прави iPhone 6s во моментот.

Можеме да очекуваме Apple да го претстави овој iPad Air 3 во октомври следната година, но најновите гласини упатуваат на можен напредок при неговото лансирање. Новиот iPad би ја видел светлината во март 2016 година, гласина дека на почетокот не би ја сфатиле многу сериозно, но сè укажува на тоа дека во тоа време ќе имаме нови производи на Apple. Не само што се шпекулира за можноста за iPad Air 3 за март следната година, туку компанијата би ја имала подготвена и втората генерација на својот Apple Watch.

На истите овие датуми, Apple би го претставил iPhone 6c, ефтина верзија на iPhone што би го заменила обоениот iPhone 5c. Нешто чуден потег, имајќи предвид дека iPhone 5c не го постигна очекуваниот успех.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Слика на зачувани места на Алберто Каранза dijo

    Уште една причина да не го ажурирам мојот оригинален iPad Air.