Нов iPad Pro со miniLED, чип A14X и 5G за почетокот на 2021 година

Се чини дека имаме новости во врска со следната верзија на iPad Pro на Apple. Овој нов модел iPad Pro за следната година ќе додаде важни новости ако овие гласини се точни и тоа е така miniLED дисплеи тие не се очекуваат за iPad Pro, но сметката L0vetodream вели да. Покрај екраните кои имаат помала потрошувачка, тие се многу потенки и теоретски ќе завршат со замена на OLED, новиот iPad Pro модел ќе додаде 5G конекција и секако новиот процесор A14X.

Arriveе пристигне помеѓу првиот и вториот квартал од годината

Twitter

Новиот Apple iPad Pro официјално ќе пристигне во текот на првиот или вториот квартал на 2021 година со новиот процесор A14X, модем Qualcomm X55 за 5G конекција и миниЛЕД екран. Ако оваа гласина е точна модемот за 5G на Apple може да биде подалеку отколку што многумина мислат во моментов. Оваа година iPad Pro беше лансиран пред околу три месеци и затоа ќе се совпадне со датумот наведен во Твитер профилот на L0vetodream Иако е точно дека оваа година главниот јунак не беше iPad Pro, тоа беше волшебната тастатура со својата вградена trackpad.

Од друга страна, имаме „летање зад увото“ со прашањето да видиме нов iPad Pro пред крајот на оваа година, иако е точно дека се чини можно фирмата Купертино да чека до 2021 година за да го смени iPad Pro струја на моделот, бидејќи ова е нов модел. Во овој случај, компанијата Купертино ќе го користи Qualcomm 5G модем за нови iPhone-и, како и iPad Pro и се чини дека ќе го додаде и екранот miniLED во новиот iPad Pro. Weе видиме што конечно ќе се случи со оваа гласина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.