IPad Pro Lightning поддржува USB 3.0 конекција

ipad-pro

Конекторот за молња на iPad Pro се чини дека не е толку нормален колку што можевме да помислиме. И покрај разочарувањето од многумина да забележат дека iPad Pro не ја вклучува втората генерација на Touch ID, се чини дека крие уште едно изненадување многу близу, и тоа е приклучокот за молња што се чини дека вклучува поддршка за преноси на USB 3.0, што отвора бесконечни можности, особено кога станува збор за вклучување на надворешни мемории со кои можеме брзо да ги менуваме нашите датотеки, и што е најважно во професионалното поле, да работиме со големи податоци без да ја намалиме меморијата на iPad, што може да биде оскудно во различни случаи.

Класичната анализа на IFixit за расклопување на iPad Pro откри дека iPad Pro содржи USB 3.0 драјвери од марката Logic Fresco FL1100, веднаш сугерирајќи дека iPad Pro може барем да поддржува пренос на податоци USB 3.0. По независните извештаи, се чини дека ова беше планот на Apple од самиот почеток., типична информација што тие ја игнорираат за време на презентацијата, но тоа им се чини многу интересно на голем дел од идните потрошувачи на гаџетот.

Плановите беа откриени од Apple за работа со USB 3.0 во iPad Pro, адаптери со поддршка за 3.0 брзина за поврзување преку молња на iPad Pro се наоѓаат зад аголот и наскоро ќе се појават на пазарот, па се чини потег уште еднаш однапред од Купертино, каде што се чини дека тие обично не оставаат ништо на случајноста, тоа не нè изненадува што доаѓаме од Apple вистината. Како и да е, продолжуваме со многу сомнежи во врска со тоа, за тоа дали тие ќе бидат преносни спомени, едноставни уреди за поврзување на iPad Pro со компјутерот или ќе ни овозможат да вклучиме SSD хард дискови преку управувачот со датотеки, за да ги знаеме одговорите, имаме само еден лек, почекајте.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Алберто dijo

    Поминавте три градови со 640 MB на USB 3.0, нели ????? Мислиш 80 MB што преведено во битови би било 640Mbits …… Да видиме дали правилно пишуваме.