IPad Pro ќе пристигне во Индија следната недела

Јаболко Индија

Индија полека станува една од земјите за кои Епл обложува за иднината. Во последниве години, Растот на Кина е во застој а некои од најважните компании го поместуваат својот таб и имаат намера да го пренесат производството на нивните уреди во оваа земја, со пониски плати отколку во Кина, каде во последниве години, минималната плата се зголеми експоненцијално со намалување на маргините на профит на компаниите.

iphone-5s-india

Ако новите модели на iPhone 6s и 6s Plus се достапни неколку недели, сега е редот на iPad Pro, достапен неколку недели во неколку земји. Поради проблеми со достапноста, ниту „Apple Pencil“ ниту „Smart Keyboard“ нема да бидат достапни со „iPad Pro“. „Намерата на„ Apple “е 12,9-инчниот„ iPad “да се најде во продажба во втората недела од декември, односно следната недела. И покрај фактот дека цените на уредите на „Епл“ се превисоки за куповната моќ на земјата, фирмата со седиште во Купертино има голем успех.

IPad Pro цени во Индија

 • Apple iPad Pro Wi-Fi 32 GB: Р. 67,900 - 917 евра
 • Apple iPad Pro Wi-Fi 128 GB: Р. 79,900 - 1094 евра
 • Apple iPad Pro Wi-Fi ќелија 128 GB: 91,900 РП - 1258 евра

Додека се во Индија го чекаат доаѓањето на iPad Pro, четвртата генерација на Apple TV само што се продаде со цени исто така прилично слични на оние на iPad Pro. Proубопитно е што Apple TV пристигна во Индија без да објави никакво официјално соопштение за уредот, имајќи предвид дека тој не беше меѓу првите земји каде што можеше да се купи уредот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Жозе dijo

  Колку добра статија, со нетрпение очекував да одам во Индија за да ја купам.