iPad Pro 2021 во продажба и повеќе зделки за производите на Apple во Амазон

Благодарение на договорот помеѓу Епл и Амазон да ги продаваат своите производи директно преку платформата за е-трговија на вториот, купете производи на Apple со интересни попусти Со истата гаранција како и секогаш, тоа е реалност и понекогаш наоѓаме понуди што не можеме да ги пропуштиме.

Секоја недела, од Actualidad iPhone, ќе ви покажеме Најдобрите зделки на Амазон за производите на Епл, па ако барате нов Apple Watch, MacBook, iPhone, некои AirPods или било кој друг производ од компанијата Тим Кук, ве поканувам да го зачувате овој напис како ваш омилен.

Сите понуди што ви ги прикажуваме во оваа статија се достапни во времето на објавување. Најверојатно, како што минуваат деновите, понудите повеќе нема да бидат достапни или ќе се зголемат во цена.

2021-инчен iPad Pro 11 во сребро за 820 евра

Епл обично не нуди попусти за производите што ги издава во текот на целата година, сепак оваа година прави исклучок во опсегот на iPad ProНа На Амазон го имаме на располагање 2021-инчниот iPad Pro 11 (трета генерација) со 128 GB простор за 820 евраНа Неговата вообичаена цена е 879 евра, што е попуст од 60 евра.

2021-инчниот iPad Pro 11 се напојува со процесорот M1 на Apple, како и 2021-инчниот iPad Pro 12,9. М1 процесорот е ист како што можеме се наоѓа на некои Mac како Mini, Air и ProОд овие две последни ви прикажуваме и неколку понуди подолу.

Купете 2021-инчен iPad Pro 11 и 128 GB складирање во сребро за 820 евра.

2021-инчен iPad Pro 12,9 во сиво простор за 1.139 евра

Постариот брат на 11-инчниот iPad Pro лансиран оваа година е моделот од 12,9 инчи, модел кој исто така е ни нуди попуст на моделот за вселенска сива боја, да биде негово крајна цена од 1.139 евраНа Вообичаената цена на овој модел е 1.199 евра. Овој модел ни нуди 128 GB простор за складирање и главната разлика со моделот од 11 инчи е екранот, miniLED екран кој нуди почисти бои од традиционалната LCD технологија.

Купете 2021-инчен iPad Pro 12,9 во празно сива боја за 1.139 евра.

Паметна тастатура Apple Folio за 153 евра

Ако сакате тастатура за 12,9-инчниот iPad Pro, една од официјалните опции што ни ги нуди Apple може да се најде во Паметна тастатура фолио, тастатура која има вообичаена цена од 229 евра, но што можеме најдете на Амазон за 152 евра.

Купете паметна тастатура Folio за 152 евра на Амазон.

Apple Watch Series 6 GPS од 379 евра

Во Амазон, можеме да го најдеме 6mm Apple Watch Series 44 за 379 евра, кога неговата вообичаена цена е 429 евраНа Но, за малку повеќе, имате ист модел и големина на кутија, но со Cellular конекција, модел кој е достапен на Amazon за 429 евра.

Ако овој модел тоа е премногу мало за тебе, можете да го изберете моделот со Куќиште од 44 мм, чија цена за верзијата GPS + Cellular се искачува на 509 евра, за 559 евра што чини во Apple Store.

Купете Apple Watch Series 6 GPS од 379 евра на Амазон.

Купете Apple Watch Series 6 GPS + Cellular за 409 евра во Амазон.

Купете Apple Watch Series 6 GPS + Cellular за 509 евра во Амазон.

AirPods од 119 евра

Целиот месец август ве информиравме за понудата на производи на Apple на Амазон. Во 5 -те написи што ги објавив, има понуда која секогаш се повторуваше. Зборувам за опсегот на AirPods на Apple, опсег што се чини дека има фиксна цена на Амазон и не е еднократна промоција.

На AirPods Pro, чија вообичаена цена е 279 евра, Тие се достапни на Амазон за 189 евра.

На Втора генерација AirPods, со кутија за безжично полнење, ние можеме најдете на Амазон за 179 евра, кога нејзината вообичаена цена е 229 евра.

На Втора генерација AirPods без кутија за безжично полнење, дали е така достапно на Амазон за 119 евра, за 179 евра што ги имаат во Apple Store.

Двоен полнач Apple MagSafe за 125 евра

Со лансирањето на iPhone 12, технологијата MagSafe пристигна на iPhone телефони и, изненадувачки, Apple објави голем број додатоци за да го извлече максимумот од него. Една од овие додатоци е MagSafe Duo, Magsafe Dual Charger, додаток што ни овозможува да ги полниме и iPhone и Apple Watch, AirPods и секој уред компатибилен со Qi технологија, во преклопен уред идеален за оние кои патуваат најмногу.

Вообичаената цена на овој полнач е 149 евраСепак, можеме да го најдеме на Амазон за само 125 евраНа Како и сите овие додатоци, потребен ви е адаптер за напојување.

Купете Двоен полнач MagSafe за 127 евра на Амазон.

MagSafe полнач за 35 евра

Ако барате намалување на цената на официјалниот полнач MagSafe на Apple, дојде време. Официјалниот MagSafe полнач на Apple е со цена од 45 евра, цена која се намалува на 34,99 евра на Амазон, што претставува попуст од 22%. Овој полнач е компатибилен со целиот опсег на iPhone 12 и опсегот на iPhone 13 кога ќе излезе на пазарот.

Како и со двојниот полнач MagSafe, мора да се купи посебен адаптер за напојување.

Купете MagSafe полнач за 35 евра на Амазон.

MacBook Air M1 8 GB + 512 GB за 1.199 евра

Во последниве недели, во оваа компилација на понуди на производи на Apple во продажба на Амазон, ве известивме за понудата на MacBook Air со M1 процесор за 979 евра, модел со 8 GB RAM и 256 GB просторНа На оваа понуда, која засега е сеуште достапна, мораме додадете го моделот со најголем капацитет за складирање: 512 GB.

Доколку моделот со 8 GB RAM и 256 GB SSD меморија не успее, можете да го погледнете моделот со 8 GB RAM и 512 GB SSD меморија, модел кој Има редовна цена во App Store од 1.399 евра, но што Достапно е на Амазон за 200 евра помалку: 1.199 евра.

Оваа понуда е достапна за трите бои во кои е достапен овој модел: сребрена, празно сива и златна и распоредот на тастатурата е QWERTY на шпански.

Купете MacBook Air со М1 процесор 8 GB RAM + 256 GB меморија за 979 евра во Amazon.

Купете MacBook Air со М1 процесор 8 GB RAM + 512 GB простор за 1.199 евра во Amazon.

MacBook Pro M1 со 8GB RAM и 256 SSD за 1.199 евра

Ако мислите дека MacBook Air со M1 процесор тоа е премногу мало за тебе и просторот за складирање не е важен, секогаш работи во облак, за иста цена како и MacBook Air со 512 GB простор за складирање што го имаме MacBook Pro M1 со 8 GB RAM и 256 GB SSD меморијаНа Овој модел е достапен за 1.199 евра и во сребрена и во сива боја.

Купете MacBook Pro M1 со 8 GB RAM и 256 GB SSD за 1.199 евра.

AirPods Max од 499 евра

Минатата недела, на Амазон можевме да го најдеме AirPods Max за 499 евра во 5 -те бои во кои е достапенНа Една недела подоцна, оваа понуда сеуште достапни, но само во модел со зелена бојаНа Меѓутоа, ако оваа боја не ви се допаѓа, го имате моделот на боја празно сиво за 511 евраВо небесно сино за 515 евраВо сребрена боја за 524 евра и розова за 537 евра.

Потсетиме дека Официјалната цена на Apple за AirPods Max е 629 евра.

Купете AirPods Max во зелена боја за 499 евра во Амазон.

Купете AirPods Max во сиво празно за 511 евра во Амазон.

Купете AirPods Max во небесно сина боја за 515 евра во Амазон.

Купете AirPods Max во сребро за 524 евра во Амазон.

Купете AirPods Max во розова боја за 537 евра во Амазон.

Имајте на ум: цените може да се променат во секое време доколку понудата повеќе не е достапна


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.