Logitech Powered, безжичен полнач што Apple треба да го направи

Откако „Епл“ го претстави својот прв „Ајфон“ со безжично полнење, пред повеќе од една година, тој не лансираше ниту една основа за полнење што ја искористува токму таа функција што е присутна од „Ајфон 8“ и сите последователни модели (базата „ЕрПауер“ за жал не може да смета). Како и да е имаме основа за полнење за iPhone што би го потпишал самиот Apple: Logitech Powered.

Со дизајн кој не може да не се потсети на додатоците на компанијата на каснатото јаболко и таа карактеристична бела боја, оваа основа за полнење решава некои од најчестите проблеми со безжичен полнач, и тоа исто така го прави тоа едноставно, но генијално.

Дизајн кој не пропаѓа

Понекогаш не мора да бидете премногу комплицирани за да добиете нешто поразлично од она што другите го нудат, и генерално едноставноста е клучот за успехот во најголем дел од времето. Без строги LED диоди или неверојатни дизајни, едноставна основа на која може да се потпира вашиот iPhone, што совршено одговара на сите модели компатибилни за безжично полнење и дека е толку дискретно што може да се стави на која било маса. Логото на производителот едвај се гледа на белата пластика од која е направена основата за полнење, а која ја сакам.

Основата е тешка, доволно за при поставување на вашиот паметен телефон да не се движи најмалку, како при отстранување, а стапалата што не се лизгаат лоцирани на основата помагаат таа да биде совршено фиксирана на површината каде што ќе ја поставите. Браздата во основата каде што почива iPhone овозможува совршено да се слушне звукот на звучникот, и само мала LED диода што се наоѓа на горниот дел се пали кога iPhone се полни.

Основата го вклучува потребниот полнач за да работи и тоа му дава моќност што ја означуваат спецификациите: 7,5W. Тоа е максималната моќност што ја поддржува iPhone и затоа зошто да понудите повеќе? Ние го кажавме тоа во насловот: основата што Епл ќе ја направеше. Кабелот за полнење не може да се оддели од основата, и иако мрежниот адаптер може да се отстрани, врската не е USB, така што нема да можете да ја искористите портата на компјутерот за да ја користите. Кабелот е доволно долг за да стигне до кој било излез во близина.

Завршување на два проблеми безжично полнење

Огромното мнозинство на основи за безжично полнење што можеме да ги најдеме на пазарот се хоризонтални, што е многу удобно, но непрактично, особено ако сакаме да ги користиме на нашата компјутерска маса. Ако добивате известувања, не можете да ги видите, бидејќи iPhone е хоризонтално. Со оваа база на Logitech Powered ќе можете да ги видите известувањата што ви доаѓаат едноставно со погледот за момент, бидејќи неговата наклонетост дури ви овозможува да го отклучите вашиот iPhone преку Face ID без да го земате од основата. Можете дури и да остварувате повици FaceTime без да го отстраните iPhone од приклучокот.

Другиот проблем што е заеднички за сите основи е тоа што не можете да го користите iPhone додека се полни: штом ќе го подигнете, тој престанува да се полни, што е недостаток во многу прилики. Со оваа база на Logitech можете, барем, да го полните вашиот iPhone додека ги гледате омилените серии. Основата ви овозможува да го поставите iPhone хоризонтално и да се полните нормално, што е идеално да ја гледате таа игра на вашиот омилен тим додека го завршите неделниот извештај што вашиот шеф ве прашал.

И има уште повеќе, бидејќи му недостасува уште еден прилично општ проблем на конвенционалните основи: не е потребно да се постави правилно за да започне товарот. Сигурно повеќе од еднаш сте го оставиле iPhone во базата за полнење навечер и следното утро сте биле изненадени што вашиот iPhone не е наполнет. Со оваа основа тоа не се случува бидејќи нема начин да го поставите iPhone-от на него без полнење, тоа е невозможно.

Мислење на уредникот

Ако имате iPhone и сакате да го искористите безжичното полнење што го нуди, сега не можам да најдам подобра основа од овој Logitech Powered. Неговиот дизајн би го потпишал самиот Apple, неговите завршни работи и материјалите се на ниво на паметен телефон од висока класа, а исто така ви нуди можност да гледате известувања или да уживате во мултимедијална содржина додека вашиот iPhone се полни. Многумина ќе речат дека нуди само 7,5 W напојување, но ако сакате да наполните iPhone, ништо повеќе од таа количина е бескорисно. Неговата цена е 71,99 € на веб-страницата на Logitech (линк) не е најниската што можете да ја најдете, но нема да жалам за вашето купување.

Логитек напојувано
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
71,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Предности
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Дизајн, материјали и завршни работи
 • Прегледувајте известувања или остварувајте видео повици од базата
 • Погледнете ја медиумската содржина додека се вчитува
 • Брзо полнење за iPhone

Contras

 • Нема USB конектор

Галерија со слики


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.