Божиќен подарок водич за iPhone

Водач за подароци за iPhone 2014

Божиќ е пред самиот агол и со тоа доаѓа сезоната кога треба да даваме подароци од сите видови. Ако ви се допаѓа iPhone и сакате да дадете нешто што ќе го надополни телефонот на Apple, тогаш имате избор со подароци што можете да ги направите за Божиќ за iPhone.

Постојат божиќни подароци за iPhone од сите видови и со многу разновиден опсег на цени за да можете да изберете што одговара најдобро на вашите потреби.

Помалку од 50 евра

Звучник X-Mini II

Звучник X-Mini II :: со цена помала од 18 евра, ова Пренослив звучник Willе бидете изненадени од нејзината големина и јачината на звукот што може да ги достигне, сето тоа благодарение на неговиот механизам за звучна плоча заснован на пластично мев што можеме да го преклопиме за да зафати помалку простор.

Кутија за iPhone 6

Кожна кутија од Apple iPhone 6: The официјална кутија за Apple iPhone 6 Направен е од кожа и се вклопува како ракавица, затоа препорачувам да го купите во црно за да биде пострадан и естетски да издржи подобро со текот на времето.

Горилапод

Статив GorillaPod: Ако iPhone стана вашата компактна камера, можеби сте заинтересирани да го дадете овој Божиќен подарок статив со флексибилни нозе за да можете да го поправите на која било површина. Неговата цена е нешто повеќе од 21 евро.

IPhone затворач за фотографии

Далечински бленда за iPhone: Ако сакате да го надополнувате стативот Горилапод погоре, ова далечински активирач со поврзување со Bluetooth Тоа ќе ви овозможи да фотографирате на растојание до 10 метри автоматски и со притискање на копче. Во овој случај, цената на овој додаток е само 9 евра.

Звучна магија e10

Soundmagic E10: по неколку години со Sennheiser CX300 решив да им дадам на овие странци, но добро ценета шанса Звучна магија E10. Неговиот квалитет на звук изненадува, нудејќи многу поквалитетен бас и многу појасни средни и високи фреквенции. Ако слушате музика во вашиот секојдневен живот и сакате да направите забележителен скок во квалитетот без да потрошите многу пари, SoundMagic нема да ве разочара за 32-те евра што ги чинат.

Ен-рамка Kenu

Caru Airframe Car Mount: Ако барате држач за автомобил, тогаш Ен-рамка Kenu за мене е едно од најдобрите. Минималистички дизајн, тој не зафаќа ништо и е инсталиран во решетката за вентилација на практично кој било автомобил, односно е компатибилен само со терминали до 5 инчи, па ако имате iPhone 6 Plus, не е компатибилен со него. Неговата цена е 21 евро.

Док Belking iPhone

Belkin Dock за iPhone: Имајте пристаниште во кое се полни iPhone-от особено е корисно да го поставите покрај компјутерот или ноќната маса. Овој додаток „Белкин“ е изработен од алуминиум, компатибилен е со кој било iPhone и неговата цена е само 25 евра. Како што удира, тој не го полни iPhone-от ако го имаме со кутија, потврдена од мене.

Помеѓу 50 и 200 евра

Орботикс Оли: од креаторите на Сферо 2.0 доаѓа кај нас Оли, робот што можеме да го контролираме од iPhone и кој е многу подвижен, дозволувајќи му да прави секакви маневри и да достигне брзина до 6 метри во секунда. Цената на оваа играчка е 99 евра.

Папагал - MiniDrone скокајќи сумо, каки боја (PF724002AA): следи со беспилотните летала што можеме да ги контролираме од далечина со iPhone, Скокање папагали сумо ќе го обожавате за интегрираната камера способна за снимање видео и за можноста за изведување скока до 80 сантиметри. Неговата цена е околу 156 евра.

ажурирање на камче

Камче - паметен часовник за iPhone и Android (црна боја): ако не сакате да го чекате Apple Watch и сакате да уживате во паметен часовник, Камче е еден од најдобрите кандидати што можете да ги стекнете. Неговата цена е 159 евра и има своја продавница за апликации за да можете да го извлечете максимумот.

Сенхајзер Урбанитет

Sennheiser URBANITE: овие нови слушалки Sennheiser имаат за цел да понудат повеќе младешки дизајн, но со квалитет на звук што го карактеризира брендот. Квалитетен бас, алуминиум и челично куќиште, преклопен и со заменлив кабел, сето тоа за само 147 евра. Ако имате релативно големи уши, препорачувам да ја купите верзијата XL која има поголеми ушни влошки и ќе ви биде многу поудобна по подолги временски периоди.

Пристаништето на Филипс

Philips DS1400: ако барате приклучок за вашиот iPhone што го има звучници, осветлен часовник И може да се постави покрај вашата ноќна маса, Philips DS1400 може да биде она што го барате. Неговата цена е 79 евра.

Garmin Vivofit

Garmin Vivofit - Фитнес нараквица, црна: нараквиците што квантифицираат ветуваат дека ќе бидат giftвезден подарок овој Божиќ. Постојат многу и разновидни модели, но Garmin Vivofit е за мене еден од најдобрите. Не е најубаво или најцелосно, но неговата автономија надминува една година, нешто од витално значење кај овие производи што во повеќето времиња завршува во фиока поради недостаток на навика редовно да се полни. Цената на Garmin Vivofit е 79 евра.

Бозе

Bose SoundLink Mini - Спушта еден од најдобрите преносни звучници на пазарот. Уживањето во добар квалитет на звукот не мора да биде во спротивност со преносливоста, поради што Bose SoundLink Mini ги собира најдобрите од двата света за да ни понудат звучник што можеме да го носиме насекаде благодарение на неговата автономија до 7 часа. Цената на овој звучник е 165 евра.

Како што гледате, има подароци за сите вкусови. Можете ли да помислите на уште некои идеи да го дадете овој Божиќ 2014 година? Запомнете дека ако сакате да пристигнат на време, најдобро е да направите новогодишен шопинг што е можно поскоро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.