Компилација од најдобрите подароци за iPhone (и нешто друго) за овој Божиќ

Божиќни подароци

La Божиќ Само зад аголот е. Трговските центри се веќе подготвени со сите божиќни украси, а во некои дури и со божиќни песни, за да можеме да го почувствуваме Божиќниот дух и, патем, да купиме некои нивни предмети. Време е да бидеме со семејството, за оброци, за половорни, за вечери на компании и за она што на сите ни се допаѓа, Подароци!

Во Актуелнидад Ајфон не сакавме да ја пропуштиме можноста и решивме да предложиме неколку добри подароци да им ги подариме на своите најблиски или, зошто да не? На самите себе. Како што веќе сте забележале, оваа недела започнавме да пишуваме натписи со препораки за некои статии што би сакале да ги имаме на кои било geek на светот, написи кои, во најголем дел, прават добар пар со нашиот мал скапоцен камен, iPhone. Во оваа статија сакавме да ги собереме сите во еден запис нашите предлози така што на вашиот iPhone не му недостасуваат какви било случаи, држач, звучник или што било. Среќен Божиќ!

Случаи со iPhone

Spigen

Минатиот вторник, 15 декември, мојот колега Луис Падиillaа објави статија во која тој ни раскажа за најдобрите Случаи со iPhone 6 / 6s. На Луис му се допаѓа случајот „Дванаесет јужни книги“, но не заборави на некои предлози од други големи брендови, како што е „Шпиген“. Во неговиот список тој исто така го вклучи случајот Алуген и, како опција, официјалните од „Епл“.

Ги имате на располагање на: Најдобри случаи за вашиот iPhone.

Звучници со Bluetooth

звучник-брод

Еден ден подоцна, на 16 декември, другиот Луис во тимот, Луис дел Барко, објави статија со најдобрите iPhone-звучни компатибилни звучници. На оваа листа, иако има звучници кои не се најевтините во светот, наоѓаме звучници со добар однос / цена, како што се Bose SoundLink Mini II, Sony SRSX2B или UE BOOM 2.

Ги имате во статијата: Најдобри преносни звучници за Bluetooth.

Надворешни батерии

ауки-3000-mAh

Во четвртокот, на 17 април, Игнасио објави статија во која можеме да видиме надворешни батерии за iPhone (да не се меша со кутии за батерии). Овие батерии се на кои е поврзан уред за да собере енергија, како да е излез за напојување, но пренослив. Во неговата статија имаме опции од Aukley 3000 mAh до Vinsic 20.000 mAh, батерија што би понудила повеќе од 10 полнења во зависност од кој уред.

Ги имате во: Најдобрите надворешни батерии за iPhone

Производи од Apple

iPod Touch 6G

Мојот партнер Хуан направи еден во кој можете да го најдете производи од јаболка што може да ве интересира најмногу. Бидејќи не може да биде поинаку, на неговата листа се најновите модели на iPhone, iPhone 6s и iPhone 6s Plus, четвртата генерација на Apple TV и Apple Watch, три од производите што беа промовирани во 2015 година.

Ги имате во статијата: Најдобрите подароци од Apple овој Божиќ

Подароци на гик

BB-8

Тој самиот беше исто така задолжен за собирање Производи од гик За оние кои ја сакаат оваа култура, во овој прирачник таа истражува од беспилотните летала што ќе имаат најголем успех овој Божиќ (BB-8, Parrot MiniDrones) до најновите и најинтересните додатоци за iPhone.

Ги имате во статијата: Најдобрите подароци на Гик за овој Божиќ

Стојалишта и пристаништа

џетех

И, конечно, сервер напиша статија во која имаме список на поддржувачи и докови за iPhone од сите видови. На списокот што го наоѓаме од официјалниот Apple Dock, минувајќи низ други поддржувачи со добар квалитет / цена како што е Белкин и достигнувате мега-ефтини потпори кои имаат цена помала од две евра.

Ги имате во статијата: Најдобри монтажни и приклучоци за iPhone што ќе ги подарите овој Божиќ


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.