IPhone 11 јасно доминира на пазарот според Omdia

iPhone 11

Продажбата на iPhone 11, како што е објаснето во неговиот последен извештај на истражувачката компанија Omdia, е супериорна во однос на останатите уреди и е тоа што дури и не ги состави трите најпопуларни модели на Android во оваа студија, тие успеваат да го засенат моделот на Apple, iPhone 11 Јасно победи ги Samsung Galaxy A51 и Redia Note 8 Redmi и Note 8 Pro на Xiaomi.

Испораките на iPhone 11 во текот на првата половина од годинава достигнаа 37,7 милиони единици, бројка што е навистина висока со оглед на податоците за испорака за истиот период во 2019 година. Се чини дека е јасно дека овие iPhone 11 чистат сè покомплициран пазар.

Сликата погоре го покажува тоа IPhone SE е вториот најдобар уред на фирмата во однос на пратката од првата половина на годината, тие добиваат бројка од 8,7 милиони единици, но многу близу до iPhone XR и малку понизок за iPhone 11 Pro Max. На кратко, iPhone 11 е уред кој се чини дека е поуспешен поради својата вредност за пари и несомнено е разумната набавка, бидејќи неколкупати коментиравме на нашиот неделен подкаст.

Вториот интересен факт што е прикажан во ова студија спроведена од Омдија y објавено на MacRumors, е дека iPhone XR минатата година беа далеку најмногу испорачани во текот на првиот период. Се чини дека оној што најмногу губи во оваа студија е Самсунг, секогаш споредувајќи ги бројките со претходната година и тоа е дека Xiaomi јасно премина на јужнокорејската фирма во текот на првата половина на оваа 2020 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.