IPhone 11 Pro се чини дека не се согласува со CarPlay на некои BMW

BMW CarPlay

Apple го воведе CarPlay технологија од раката на iOS 9. Отсега, многу производители ја прифатија оваа технологија во своите возила, или жично или безжично.

На форумите на „Епл“ можеме да најдеме неколку нишки на корисници кои го изразуваат своето непријатност поради дефект што го претставува „КарПлеј“ во нивните возила, а повеќето од проблемите се поврзани со Мини (произведено од БМВ) и БМВ Серија 1.

Корисниците тврдат дека звукот е со многу низок квалитет, како да свират винил плоча и се слуша со многу мал волумен. Што повеќе, нема начин да се играат целосни песни, тие успеваат да слушаат само од 5 до 15 секунди од песните се додека таа не случајно скокне на друга песна.

Овој проблем претставува друга случајност и тоа е тоа им се случува само на корисниците кои имаат iPhone 11 Pro. Некои од погодените тврдат дека неодамна се префрлиле од iPhone X со iOS 13 во iPhone 11 Pro и оттогаш нема начин да уживаат во нивната омилена музика преку CarPlay.

Една од најновите објави во истата нишка ја тврди најновата верзија на iOS 13.3.1, која моментално е во бета фаза. реши ги сите овие проблеми, проблеми на кои „Епл“ им направи глувост, иако се чини дека го најде проблемот од кој потекнува со решавање во следната верзија на „iOS“.

BMW беше еден од ретките, ако не и единствениот производител наплатуваше годишна такса за понуда на CarPlay на своите модели, но на почетокот на годината објави дека ќе престане да го прави тоа. Во зависност од моделот на BMW, оваа такса може да достигне до 1.100 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хорхе Ализиери dijo

    Реално е, вчера го ажурирав мојот iPhone XS на IOS 14 и звукот со CAR PLAY е страшен, низок волумен и низок квалитет