IPhone 12 ќе има помал изрез и дизајн сличен на iPad Pro

iPhone 12

Нови протекувања за идните лансирања на Apple, и овој пат е време да се зборува за iPhone 12, кој ќе има помал изрез и дизајн сличен на iPad Pro, со рамни рабови. Покрај тоа Помал HomePod ќе пристигне подоцна оваа година.

Дали сте еден од оние што го промашуваат дизајнот на iPhone 4? Па, имате среќа затоа што iPhone 12, или барем два од четирите модели што Apple планира да ги лансира на крајот на годината, ќе има дизајн многу сличен на оној на iPad Pro, со правилни линии, помали, заоблени агли и целосно рамни челични рабови. Овој дизајн веројатно ќе биде резервиран за двата најскапи модели, оние што го имаат и новиот LiDAR скенер кој веќе го вклучува новиот iPad Pro.

Во прилог на оваа промена во дизајнот, изрезот ќе се намали во големина, оставајќи ја нејзината целосна елиминација за следните години. Во оваа смисла, претходно имавме бројни гласини кои се чини дека ја потврдуваат оваа информација што ни ја нуди Блумберг.

Блумберг нуди и информации за наводниот „мини“ HomePod за кој зборуваме толку долго, а кој би можел да пристигне до крајот на годината заедно со новите iPhone-и. Apple долго време сакаше да лансира паметен звучник што може да се натпреварува со други слични производи, како што се Amazon Echo и за ова е од суштинско значење неговата цена да се намали значително. Новиот HomePod би бил околу половина од големината на сегашниот HomePod, што не е кажано за него е за неговата цена или квалитетот на звукот. Можеби HomePod Mini по цена на Echo Plus (околу 150 евра) би била добра идеја.

Другите детали што ги очекува Блумберг се однесуваат на AirTags, ознаките за локатор на Apple, кои сè уште го чекаат нивното лансирање, и тоа Тие би дошле со неколку додатоци во кутијата: кожна кутија и прстен за додавање на приврзок за клучеви, така што нејзината големина треба да биде многу мала, за да се смести во џеб. Она што не го ризикува Блумберг е датум на лансирање на овие AirTags што се чини неизбежен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.