IPhone 13 нуди подобри фотографии од iPhone 12 Pro

IPhone 13 и целиот негов опсег пристигнаа неодамна заедно со iOS 15 и сите негови нови способности, Оттогаш ние ги анализираме длабоко и овие нови софтверски функционалности, како и многу важниот хардвер што Apple избира да го воведе во своите мобилни телефони. Сепак, експертите за фотографија отсекогаш биле момците во DxOMark.

Според најновата анализа на DxOMark, iPhone 13 во својата стандардна верзија нуди подобар резултат од iPhone 12 Pro. Ова е начинот на кој Епл вели дека направи голем скок во фотографскиот дел и покрај тоа што го задржа дизајнот.

Тие неодамна го објавија својот чуден преглед на камерата iPhone 13 Pro, чии резултати, како што се очекуваше, ги надминаа своите ривали во палетата на производи на Apple, до овој момент ништо не треба да не изненади, ниту пак да не изненади фактот дека резултатот во фотографскиот дел 130 поени на глобално ниво, што тоа е подобар резултат од 128 -те поени добиени од iPhone 12 Pro во негово време. Од своја страна, за да земеме репер, iPhone 13 Pro доби 137 поени во оваа анализа на DxOMark.

Ова не треба да не изненади премногу ако ја земеме предвид политиката за имплементација на камерата што ја спроведува компанијата Купертино, а тоа е едноставно главната камера на iPhone 13 и нејзината камера со ултра широк агол се во суштина исти како оние што ги нуди iPhone 13 Pro, Затоа, и земајќи ги предвид подобрувањата понудени за оваа камера со ултра широк агол, разбирливо е дека неговите резултати се малку подобри од оние на iPhone 12 Pro во целина, бидејќи единствената разлика со уредот што најдобро ја монтира камерата во пазарот (iPhone 13 Pro) е телефото со три зголемување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.