IPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max ги делат истите камери

Камери iPhone 13 Pro и Pro Max

El Про модел од опсегот на iPhone е роден за да оди чекор понапред со паметниот телефон на Apple. Комплексот со три комори ја означи разликата помеѓу стандардниот модел и овој нов модел што стигна до аудиовизуелната индустрија. Меѓутоа, до iPhone 12 Pro и Pro Max, Apple исто така ги означуваше разликите помеѓу еден и друг модел, особено со моделот оптички стабилизатор со поместување на сензорот. Додека Pro Max го имаше, Pro се реши за двојна оптичка стабилизација. Со доаѓањето на iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max таа разлика исчезнува и двата уреди го носат исти камери со исти спецификации.

Исти камери и исти спецификации за iPhone 13 Pro и Pro Max

Нашиот систем за камери Про го подигна бар како никогаш досега. Со најсовремен хардвер способен за снимање неверојатни детали. Интелигентен софтвер кој ви нуди нови техники за слика и видео. И чип толку апсурдно брз што им пркоси на границите на она што е можно. Haveе треба да ги видите вашите фотографии за да им поверувате.

IPhone 13 Pro и 13 Pro Max на задната страна го имаат комплексот од три камери што толку многу го разликува опсегот Pro. Тоа е телефото, широк агол и ултра широк агол што ви овозможуваат да фотографирате и снимате сцени со тотален професионализам. Покрај тоа, Apple беше задолжен за воведување на големи и професионални подобрувања како што е можноста за снимање во ProRes или подобрување на сите сензори на трите камери за подобрување на Ноќниот режим или овозможување влез во светот на макро фотографијата.

iPhone 13 Pro и 13 Pro Max: ова се камерите

До претставувањето на овие најнови iPhone телефони, Apple секогаш ја правеше разликата помеѓу двата модели Pro. Покрај големината на својот екран, iPhone 12 Pro Max интегрираше тесен x2,5 оптички зум, x5 оптички зум и дигитален зум до x12. Ова го разликуваше од неговиот брат iPhone 12 Pro. Но, исто така, Тие беа диференцирани со постоење на оптички стабилизатор на слика со промена на сензорот, ексклузивно за Pro Max.

Поврзана статија:
IPhone 13 Pro и Pro Max блескаат во нивната официјална презентација

Сепак, оваа разлика исчезнува кај iPhone 13 Pro и 13 Pro Max y двата модели Тие носат исти три камери со исти технички спецификации:

 • Телефото
  • Фокусна должина од 77мм
  • Оптички зум x3
  • Бленда Ƒ / 2,8
  • Фокус пиксели
  • Леќа од шест елементи
  • Оптичка стабилизација на сликата
 • Ултра широк агол
  • Фокусна должина од 13мм
  • Бленда Ƒ / 1,8
  • Побрз сензор
  • Фокус пиксели
  • Леќа од шест елементи
 • Широк агол
  • Фокусна должина од 26мм
  • Пиксели 1,9 μm
  • Бленда Ƒ / 1,5
  • 100% фокусни пиксели
  • Леќа од седум елементи
  • Оптичка стабилизација на сликата со промена на сензорот

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.