IPhone 6 веќе има dualSIM адаптер

IPhone 6 веќе има адаптер за да го претвори во мобилен со двојна SIM картичка, што е да се каже, можеме да имаме два телефонски броја иако не работиме истовремено. За да се префрлите помеѓу еден и друг број, само пристапувајте до менито Поставки> Телефон> Апликации СИМ и еднаш таму, изберете ја картичката што сакаме да ја користиме постојано.

Овој адаптер dualSIM е многу едноставен за инсталирање и ние едноставно мора да вметнеме картичка од типот NanoSIM на едниот крај (онаа што ја користи iPhone 6 како стандард) и картичката со нормална големина на другиот. Единствената забележителна лоша страна на овој механизам е тоа втората картичка е целосно аут на терминалот, така што единствениот начин да се скрие е да се постави обвивка што нуди одреден степен на флексибилност.

Јасно е дека овој тип на производи е наменет за многу специфична публика, покрај тоа, овој адаптер не е ништо повеќе од малку рустикално решение бидејќи во реалноста, иако имаме две СИМ картички, тие не можат да работат во исто време. Ова ќе го направи помалку привлечно за оние кои сакаат да управуваат со своите лични и работни телефони од истиот мобилен телефон, сепак, можеби вреди да се купи за некоја друга околност.

Врв на адаптерот е тоа е компатибилен со сите видови мрежи, работи без никаков проблем на фреквенциите што ги користат 3G, 4G, LTE, GSM, GPRS, EDGE, CDMA, UMTS, WCDMA и HSDPA конекциите.

Името на овој адаптер е MAGICSIM ELITE, неговата цена е околу 32 евра и можете да го купите на веб-страницата magi-sim.com.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   .смрт. dijo

  Всушност, веќе постоеше „додаток“ за iPhone кој ви овозможува да користите две или повеќе СИМ-картички на iPhone (до четири, не сметајќи го главниот оператор).
  Тоа е серија производи развиени од «SocBlue», што дури ви овозможува да ги конвертирате iPod Touch или iPad во телефон.
  Комплементот е многу добар, бидејќи доаѓа во презентации на:

  - Кутија, без копчиња или копчиња, ја содржи само SIM-картичката
  - Кутија што содржи SIM-картички (не користи каков било вид кабел како во овој производ)
  - Посебен телефон, со кој можете да остварувате повици од него или од iDevice.

  Има своја апликација, со која можете да остварувате повици од главната линија или од линијата на комплементот
  (користете ги линиите истовремено).

  Единствените два недостатоци на овие производи се:

  - Потребен е прекин на затвор.
  - Поврзувањето се прави преку Bluetooth.

  Ти оставам видео,
  со повеќе информации, тие дури и пишуваат напис за овој производ:

  https://www.youtube.com/watch?v=ezcBaKuOE2A

  1.    .смрт. dijo

   Заборавив,
   исто така работи со уреди со Android,
   како Samsung Galaxy.