Случаите со iPhone 7 и 7 Plus се компатибилни со iPhone 8 и 8 Plus

Долго очекуваното обновување на iPhone 7 и 7 Plus ни остави земјоделски вкус. Новите iPhone 8 и 8 Plus тие имаат многу малку различни дизајни ако го споредиме со претходниот модел, iPhone 7 и 7 Plus. Стаклениот грб е главната естетска новина што ни ја нуди, бидејќи и двојната камера на iPhone 8 Plus и на iPhone 8 се уште е во иста позиција.

Ако сте собирач на корициКако што е нашиот читател Иван Силва од Мексико, и размислувате да го обновите уредот iPhone 7 или 7 Plus за новиот iPhone 8/8 Plus, можете да бидете сигурни дека ќе можете да продолжите да уживате во сите навлаки што сте ги купиле во текот на минатата година без никаков проблем.

Во последните недели, „Епл“ започна да потсетува на голем број корици од различни боиs, што може да биде јасен знак дека новите iPhone 8 и 8 Plus нема да продолжат да го користат истиот дизајн како iPhone 6 и 6 Plus, со мала варијација, но откако ќе бидат претставени новите модели, сè изгледа дека покажува дека причина за повлекување може да биде малата продажба.

Ако ги разгледаме новите случаи кои Apple ги претстави со претставувањето на iPhone 8 и 8 Plus, не пропуштајте можност, можеме да видиме како сите Случаи компатибилни со iPhone 8 и 8 Plus се компатибилни со iPhone 7 и 7 Plus. Преку Apple Store Online, Apple ни нуди секакви навлаки, со различни завршни работи, материјали ... па ако не сме многу јасни за каков вид на корица бараме, прошетајќи низ продавницата на Apple сигурно ќе оставиме сомнежи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Антонио Моралес dijo

    Мислам дека е добро, бидејќи веќе има многу типови, бои и текстури на куферите на Iphone 7 и 7 Plus.