Apple очекува да продаде 100 милиони iPhone 7 во 2016 година

iPhone 7 Кога аналитичарите на почетокот на годината го предвидоа првиот пад на продажбата на „Ајфон“ од година на година и неговото последователно пристигнување, сите мислевме дека „Ајфон“ што ќе биде лансиран во септември, со ист дизајн како и оние претставени во 2014-2015 година и без приклучок за слушалки 3.5 mm., овој тренд на опаѓање ќе продолжи. На iPhone 7 и iPhone 7 Plus може да се резервира од 9 септември минатата година и се чини дека продажбата ќе биде многу подобра отколку што се очекуваше.

Набргу по отворањето на резервациите, некои американски телефонски оператори известија дека е срушен рекордот за резервации, што веќе напредуваше затоа што новиот смартфон со јаболка беше од голем интерес за корисниците. Сега, информации што доаѓаат од синџирот на снабдување и тоа земам DigiTimes уверува дека продажбата ги изненадила дури и продажбата на Купертино и компанијата ќе изврши 100 милиони нарачки дека се надева дека ќе го продаде во текот на 2016 година.

IPhone 7 се продава подобро отколку што се очекуваше

Нарачките за чипови „Ајфон 7“, направени досега, го надминуваат проценетото, според извори од индустријата: „Сепак, првичните нарачки за„ Ајфон 7 “на„ Епл “беа за 15-25% помалку од оние на„ Ајфон 6с “, лансиран една година претходно“ „Епл“ постави цел своите партнери да направат 100 милиони „Ајфон 7“ до крајот на годината, повеќе од претходната прогноза за 80-85 милиони единици, рече изворот. Реалното побарување за iPhone 7 се очекува да стане јасно до средината на октомври, рече изворот.

Не е дека тоа е податок без кој не можеме да живееме, но веќе се предизвикува curубопитност да се знае колку iPhone-и ќе продадат оваа година за да се знае дали е срушен рекордот и каде се наоѓала решетката. Се чини дека сè покажува дека Apple ќе ги понуди податоците во следниот фискален биланс. Thereе има ли добра вест за инвеститорите?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.