IPhone XS и XS Max веќе се појавуваат во делот за обновени

Обновен iPhone XS

Моделите на iPhone XS и iPhone XS Max сега се достапни за купување во делот за обновување од „Епл“, но само на веб-страницата на Соединетите држави, во моментот тие не се достапни во нашата земја, иако сигурно нема да потрае премногу долго за да пристигнат.

Добрата работа кај овие уреди е тоа можеме да имаме корист од интересни попусти за купување на iPhone обновен или поправен од самиот Apple. Во претходните прилики веќе видовме што значи за Apple да го врати уредот за повторно да го стави во продажба, повторно ќе објасниме со неколку едноставни детали од што се состои овој процес.

Ова се уреди кои се вратени на Apple од различни причини, во некои случаи директно затоа што не ги сакале во првите 15 дена, а во други затоа што имале проблем или дефект, па затоа Apple ги чува, поправа и подоцна ги става продажба со поприлагодени цени и во случајот со нашата земја Со една година гаранција наместо вообичаените две. Еве што ни кажува Apple за овие обновени уреди:

Сите реновирани iPhone-и доаѓаат со нова батерија, нова надворешна обвивка, едногодишна гаранција, бесплатна достава и враќање, плус правиме целосни функционални тестови, оригинални делови за замена на Apple (доколку е потребно) и темелно чистење. Оригиналниот оперативен систем или поновата верзија плус сите обновени уреди се пакуваат во нова кутија со сите нови додатоци и кабли.

Во овој случај, компанијата продолжува да додава уреди на својата листа на реновирани, а во случајот на iPhone стигна до iPhone X, сега ги имаме на располагање модели на iPhone XS и XS Max, дека да, во мрежата на САД, зошто тука ќе мора да почекаме уште малку.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мигел dijo

  Еј.

  Тоа е добра опција, но овде со моделите 8 и 8 плус на официјалната веб-страница не заштедувате толку многу, но земајќи го во предвид она што тие му го прават на мобилниот, што изгледа сосема ново, сепак е интересно.

  Со почит