JBL Reflect Aware, водоотпорни молњави слушалки за вашиот iPhone

JBL Рефлектирај свесен Само пред една недела денес Apple го претстави iPhone 7 и направи отворена тајна, која не вклучува порта за слушалки од 3.5 mm. Иако посветеноста кон иднината на оние од Купертино не е да користат кабли, се чини дека следниот чекор во оваа транзиција е да се користат слушалки со приклучок Lighing како што се новите EarPods што ќе се најдат во кутијата на следниот iPhone. Но, што ако бараме нешто друго? Можеби JBL Рефлектирај свесен биди тоа што го бараше.

JBL Рефлексирајте свесни се некои слушалки за во уво со приклучок за молња кои се достапни од минатиот мај - иако се произведени во 2015 година - кога имаа уште четири месеци пред официјалното претставување на iPhone 7. Како и новите AirPods, овие слушалки JBL се компатибилни со дигитален звук AAC, нешто што не би било можно да се продолжи со стогодишниот приклучок за приклучок од 3.5 мм.

Слушалки за во уво JBL Reflect Aware, In-Ear за спортисти JBL Рефлектирај свесен

Овој предлог на JBL е специјално дизајниран за спортисти: од една страна, продолжувањето во форма на капа од штрумфон на горниот дел ќе им овозможи да бидат добро фиксирани на место; Покрај тоа, овие слушалки се отпорен на вода и пот и тие се лесни за чистење.

Како тоа да не е доволно, слушалките вклучуваат активно поништување на бучавата, што ќе ни овозможи да го слушаме звукот на нашиот iPhone со поголема јасност и без одвлекување внимание, се додека го сакаме. Ако сакаме, можеме да дозволиме да влезе некој звук, што ќе ни дојде особено добро кога вежбаме спорт во кој вреди да се знае што имаме околу нас.

Бидејќи се жични слушалки, нема да се грижиме за неговата автономија, бидејќи би требало да се грижиме за другите слушалки, како што се AirPods. Но, сето ова има своја цена: JBL Reflect Aware се достапно во црно за цена од 199 €, што не можеме да кажеме дека е прифатлива цена, но може да биде оправдано за оние кои сакаат да спортуваат додека уживаат во добар звук. Дали сте еден од нив?

JBL Рефлектирај свесен | Не се пронајдени производи


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ааранкон dijo

  Да плати, да плати ... 199 € Богородице !!!!, започнува забавата, ха ха ха.

 2.   Антон Сото dijo

  И дека не се безжични !!!!!