JUUK Revo, премиум челичен ремен за вашиот Apple Watch

Јуук-02

Оние од нас кои имаат челичен Apple Watch копнеат по оригиналниот ремен од челични врски што Apple не го нуди, но додавајќи на веќе високата цена на нашиот Apple Watch 499 евра што чини овој голем ремен е нешто што огромното мнозинство од нас го наоѓа многу горе. JUUK ни нуди одлична алтернатива по многу пониска цена. Користејќи ги истите материјали како Apple и со подеднакво негувана завршница, можеме да уживаме во неговите челични ремени за нашиот Apple Watch. Особено, успеавме да го тестираме неговиот модел Revo во полиран челик и навистина нè изненади.

Јуук-08

Квалитет по пониска цена

Јуџин Хо, Канаѓанец со долгогодишно искуство во индустријата за часовници и сопственик на JUUK, не сакаше да понуди ефтини копии на часовници од Apple туку да создаде свои дизајни прилагодени на Apple Watch и да понуди алтернатива на Apple со исто ниво на квалитет, по значително пониска цена. Ова се гледа на прв поглед кога ќе го подигнете каишот Revo. Изработен од ист челик како Apple Watch (316L)  носени и од водечки швајцарски производители на часовници. Овој полиран челичен ремен се чини дека е направен од самиот Apple, што претставува совршено продолжение на челичната кутија на класичниот Apple Watch.

Како и часовникот „Епл“, сјајната завршница го прави магнет за нашите отпечатоци, а исто така е и почувствителен на малите гребнатини од секојдневната употреба, но тоа е цена што јас лично сум подготвен да ја платам и дека со добар производ за полирање на челик лесно се решава. За оние кои не сакаат да ги трпат овие недостатоци на овој модел, истиот производител ни нуди други завршни работи: четкан челик и црно, второто изгледа навистина добро со црниот Apple Watch Sport.

Јуук-11

Куката за ремени Revo е класична пеперутка, со многу удобна и лесна за поставување операција. JUUK добро се погрижи за сите детали и иако овој ремен нема каков што е користен системот за отстранување врски на Apple, тој е исто така многу удобен систем што секој може да го направи. Заборавете на непријатни удари со кои треба да притискате силно за да ги отстраните врските со ризик да го оштетите ременот или себе си. JUUK Revo има удобен систем на завртки што ви овозможува, користејќи го малиот шрафцигер што е вграден во кутијата, наместете го ременот на вашиот зглоб за неколку минути без да го однесете во работилницата на која било часовничарка.

Јуук-05

Удобно и добро опремено

Лентата совршено се вклопува на Apple Watch без да излегува од куќиштето за часовници или да остава грозни празнини, нешто што обично е ахилова пета кај трети модели. Во овој случај, добиениот резултат е навистина добар. За возврат, мора да тренирате нешто за да го поставите ременот, бидејќи сте крути, не како Миланез на Apple, на пример, мора да ги поставите двата краја истовремено за да избегнете проблеми. Потребната обука бара само неколку тестови и потоа ќе успеете.

Лентата е навистина удобна, нема влечење коса или досадно стискање поради лошо собраните врски. Должината на ременот е доволно долга (до 21 см) за да ги собере сите зглобови, и има многу врски за отстранување на помалите зглобови. Моите се повеќе во малата група и имам уште 8 врски што може да ги отстранам ако треба. Помеѓу врските има мал простор со кој тие се артикулираат едни со други, со што се овозможува правилен степен на флексибилност да се прилагоди на вашиот зглоб, но без да остави грди празнини помеѓу врските како што е случај со другите ефтини модели.

Јуук-13

Бесплатна испорака и двегодишна гаранција

Ремените JUUK доаѓаат со двегодишна гаранција од моментот на купувањето. Може да го вратите за 15 дена се додека не сте го користеле и е во оригиналното пакување.Цената на овој JUUK Revo Polished модел е 195 американски долари за 42 милиметарскиот часовник „Епл часовник“ и 145 долари за моделот 38 милиметри, иста цена како и „Четканиот“ модел, во четкан челик.. Моделот со црн челик GunMetal има цена од 225 долари за 42мм и 175 долари за 38мм, цени кои вклучуваат испорака до која било земја. Моделите од 42 мм се веќе достапни за непосредна пратка ден по поставувањето на нарачката, моделите од 38 мм ќе треба да почекаат до јануари 2016 година.

Како посебна промоција JUUK нуди попуст од 10% на секој што го користи ТЕКОВНИОТ купон Кога ќе направите купување, можност да заштедите 20 долари или повеќе, но тоа ќе трае до 31-ви декември. Овој код е достапен само за моделите од 42мм, бидејќи моделите од 38мм се веќе намалени затоа што сè уште се во фаза на претходна резервација. Набавката е направена од официјалната веб-страница на JUUK, достапна на овој линк.

Заклучок

Ременот JUUK Revo за Apple Watch е одлична алтернатива за оние кои сакаат да имаат челичен ремен со квалитетот и финишот на официјалното Apple но по многу пониска цена. Не станува збор за ефтин ремен за имитација, туку производ направен од експерти за правење часовници, што е евидентно во финишот на производот, и очигледно, во неговата цена.

ЈУУК Рево
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
195
 • 80%

 • ЈУУК Рево
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 100%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 100%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 70%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Дејвид dijo

  Изгледа многу добро, дали може да има проблем со царината при нарачка?

  1.    Луис Падилја dijo

   Обичајното нешто е секогаш лотарија. Пратката пристигнува од Хонг Конг, вистината е дека оттаму никогаш немав проблеми, а ниту во овој случај ги немав. Од Соединетите држави е скоро фиксирано дека царината ви наплаќа нешто. Продавачот ми кажува дека знае дека во Обединетото Кралство можат да имаат проблеми, како и во Холандија, кои тој не ги знае со Шпанија во моментот. I'mал ми е што не можев да бидам поконкретен ...

 2.   M dijo

  Во Шпанија, царинскиот данок зависи од големината на пакетот, почнувајќи од околу 20-25 евра во тарифи. Ако нарачате само еден или два ремени, пакетот не ја достигнува минималната големина од која тие почнуваат да наплатуваат даноци. Ако побарате облека, во секој случај сте ослободени. Поздрав