Комплет за леќи Kamerar ZOOM ја подобрува камерата iPhone 7 Plus за оние кои бараат малку повеќе

Комплет за леќи Kamerar iPhone 7 Оние од нас кои го тестираа iPhone 7 Plus и играа со неговите две леќи, видоа дека камерата на најновиот 5.5-инчен iPhone направи голем скок напред. Од една страна, тоа ни овозможува да зумираме како никогаш порано на телефон на Apple; Од друга страна, можеме да фотографираме со портрет-ефект за кој толку многу се зборува во последните месеци. Но, ако мислите дека сè уште не е доволно, можете да го погледнете ова футрола за камера која вклучува а комплет за леќи за iPhone 7 Plus.

Корицата се нарекува Комплет за леќи Kamerar ZOOM за iPhone 7 Plus И, би можеле да кажеме дека се состои од два дела: првиот е случај многу сличен на повеќето достапни на пазарот, односно оној што ги штити рамките и задниот дел на iPhone 7 Plus. Од друга страна имаме два комплети леќи што ќе се монтира на специјално дизајнирани водичи за да можеме да оставиме една од двете достапни опции таму и да ги ставиме пред камерата на iPhone 7 Plus само кога е потребно.

Комплет за леќи Kamerar ZOOM вклучува комплети за макро и риби

Лично, не мислам дека опцијата за рибарски очи е силна страна на овој предлог на Камер, но мора да признаете дека сè друго е многу интересно. Од една страна, можеме да го прошириме веќе доста добриот зум на iPhone 7 Plus, особено ако го користиме во добро осветлени сценарија. Од друга страна, Макро леќа Тоа ќе ни овозможи да фотографираме многу мали предмети, како што покажува моментот во кој тие се фокусираат на монетите. IPhone 7 Plus добро ја извршува макро-фотографијата, но резултатите се многу неподобни.

Проблемот со овој случај / комплет за леќи iPhone 7 Plus е тоа не знаеме по која цена ќе биде. На нивната веб-страница тие само велат дека ќе биде достапно наскоро, во 2017 година, но тие не зборуваат за тоа што ќе треба да платиме за да ја купиме оваа ставка. Лично, мислам дека тоа ќе ги интересира loversубителите на фотографијата кои не сакаат секогаш да го носат својот фотоапарат на грб, но би изгубила голема привлечност доколку нејзината цена се зголеми до небо. И, да се стави во ред, јас исто така би сакал нивниот дизајн да биде нешто поразличен. Што мислите за овој предлог на Камер?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.