Koogeek нуди во домашна автоматизација и здравје

Со доаѓањето на Amazon Alexa до Шпанија со целата своја палета звучници ни носи нови можности во рамките на автоматизацијата во домот за корисниците на iPhone, и затоа отвора широк спектар на можности при избор на додатоци што треба да се купат за домашна автоматизација.

Koogeek ни донесе оваа недела широк асортиман додатоци за автоматизација на домот за нашиот дом, компатибилни со HomeKit и Amazon Alexa, а исто така секогаш корисен уред како монитор за крвен притисок што можеме да го користиме поврзан на нашиот iPhone. Овие предмети ќе бидат во продажба неколку дена користејќи ги следниве промотивни кодови.

Апарат за мерење на крвен притисок

Додаток за вашиот паметен телефон што ќе ви овозможи да го знаете вашиот крвен притисок и отчукувањата на срцето со сигурноста понудена со сертификација од американската ФДА и Европската унија. Многу лесен за ракување со апликацијата за iPhone, па дури и без неа, овој монитор за крвен притисок ќе ве спречи да направите непотребни прошетки за да го проверите крвниот притисок, секако секогаш под редовен надзор на вашиот лекар. Можете да го видите нашиот целосен преглед на овој линк.  Неговата цена е обично 50,99 €, но се користи кодот COFOJYMM останува на 40,79 €. Можете да го купите на Амазон од овој линк.

Држач за светилки за HomeKit

Во многу наврати не е добро да ги менуваме сијалиците за паметни, затоа овој уред е неопходен со кој можеме да продолжиме да ги користиме вообичаените сијалици, но можеме да ги контролираме преку апликацијата Home на нашите iPhone, iPad и Mac , дополнително преку HomePod. Ставете го во вашата ламба и заврткајте ја сијалицата во неа и подготвени сте да одите. Можете да го видите нашиот целосен преглед на овој линк. Неговата вообичаена цена е 36,99, но со кодот J5XBWIN2 останува на 29,59 €. Можете да го купите на Амазон од овој линк.

Паметен приклучок за Алекса

Во овој случај не зборуваме за уред компатибилен со HomeKit туку со Amazon Alexa. Можете да го контролирате преку апликацијата Koogeek или ако имате звучник Amazon Echo, можете да го користите вашиот глас за да го вклучите и исклучите она што е вклучено во овој уред (потребната вештина сè уште не е достапна на шпански јазик, но ќе пристигне наскоро). Исто така е компатибилен со „Помошникот на Google“. Koogeek ни нуди два различни пакети и двата се во продажба:

  • Приклучок, Редовната цена од 17,99 € со кодот JNJ95H23 останува на 13,49 € (линк)
  • Два приклучоци, Редовната цена од 29,99 € со кодот JNJ95H23 останува на 22,49 € (линк)

Сензор за врата и прозорец за HomeKit

Ова е изненадувачки корисен уред. Иако не извршува никакво дејство само по себе, служи за извршување дејства како што се испраќање на известување секогаш кога ќе се отвори врата или прозорец или вклучување на светлата секогаш кога ќе се отвори влезната врата во куќата. Можете да го видите нашиот целосен преглед на овој линк. Мал и дискретен, неговата вообичаена цена е 29,99 € и со кодот 3WYMWYWA останува во 23,99 € користење овој линк до Амазон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.