Koogeek нуди да го заштити нашиот дом

Кугик

Уште една недела се враќаат понудите на Koogeek за ограничено време, некои понуди што за неколку дена ни овозможуваат да добиеме интересни попусти на вообичаената цена на некои од различните производи за да го домотализираме нашиот дом што ни го нуди и за многу малку пари што можеме направете го првиот чекор кон создавање паметен дом (заштеда на растојанија).

Понудите што ни ги нудат момците од Кугик оваа недела се сензор за врата и прозорец, безбедносен систем со сензори за движење и влажност и паметна сијалица што ни овозможува да ја менуваме бојата на осветлувањето во просторијата. Еве ги чекорите што треба да се следат искористете ги понудените попусти до недела, 31 мај во 23:59 часот.

HomeKit компатибилен сензор за врата / прозорец - 41% попуст

Сензор за прозорец и врата Koogeek

El Не се пронајдени производи ни овозможува да добиеме предупредување на нашиот паметен телефон кога некој од овие елементи неочекувано ќе се отвори, или со влегување на крадец, од налетот на ветрот, од малиот во куќата ... Овој сензор е компатибилен со платформата на Apple Автоматизација на HomeKit и ни овозможува да креираме автоматски дејства така што, на пример, кога сензорот на вратата од куќата ќе скокне и во зависност од времето во кое се наоѓаме, светлото на дневната соба се вклучува.

За да го инсталираме овој сензор, потребна ни е двострана лента за правилно позиционирање со растојание кое не е повеќе од сантиметар и пол. Овој уред се напојува од 2450V CR3 батерија и има 2-годишна автономијаПреку апликацијата за управување и конфигурирање на овој сензор, можеме да го проверуваме нивото на батеријата во секое време.

Вообичаената цена на овој сензор за врати и прозорци на Koogeek е 33,99 евра, но до следниот 31 мај, можеме набавете го за само 19,99 евра користејќи го кодот XGQQDBFT пред финализирање на набавката.

Услови за унапредување

 • Код: XGQQDBFT
 • Рок за промоција: 31 мај 2020 година, 23:59 часот
 • Не се пронајдени производи

Домашен систем за безбедност - 39% попуст

Систем за безбедност на домот Koogeek

Кугик ни нуди а Не се пронајдени производи, систем што можеме да го надополниме со претходниот ако ни требаат повеќе сензори за врати и прозорци. Овој безбедносен систем е дизајниран и за вторите домови и за тоа каде обично живееме и е составен од сензор за врата / прозорец, сензор за движење и сензор за температура и влажност.

Сензорот за движење има опсег до 8 метри и агол на детекција од 110 степени. Следи сè што се движи пред неговиот сензор и дење и ноќе. Сензорот за температура ни овозможува однапред да ја знаеме температурата на просторијата во нашиот дом, така што ако е претерано ниска или висока, информации што ќе ни овозможат вклучете климатизација или греење пред да пристигнете. Сензорот за врата и прозорец ја има истата функционалност како и моделот што ви го прикажав во првиот дел.

Сетот сензори што се дел од овој комплет се управува преку Хаб што го користи протоколот Зигби, не бара дела и за само неколку минути, можеме да го работиме и конфигурира на нашиот мобилен уред. Компатибилен е и со Alexa и со Google Home, но не и со HomeKit.

Вообичаената цена на овој систем за безбедност на домот е 65,99 евра. Ако го користиме кодот 9PTLZ569 Пред да се финализира процесот на купување, цената се намалува на 39,99 евра.

Услови за унапредување

 • Код: 9PTLZ569
 • Рок за промоција: 31 мај 2020 година, 23:59 часот
 • Не се пронајдени производи

Siri компатибилна сијалица во боја E27 8W - попуст од 29%

Паметна сијалица Koogeek

La Не се пронајдени производи става на располагање, тој е компатибилен со приклучокот E27 и ни нуди моќност од 8W (еквивалентно на 60W). За разлика од другите поврзани светилки што можеме да ги најдеме на Амазон, оваа е компатибилна и со двете HomeKit како кај Alexa и Google Assistant. Преку апликацијата за управување со сијалицата, можеме и да ја вклучуваме и исклучуваме од далечина, да ја прилагодуваме осветленоста, да ја менуваме бојата (ни нуди 16 милиони можности) ... покрај програмирање на неговото работење, создавање сцени ...

Со моќност од 8 вати, ни нуди до 500 лумени светлина. Температурата на бојата се движи од 2700K (топло бело) до 6000K (мека дневна светлина). Корисниот век на траење на оваа сијалица е 25.000 часа (околу 23 години употреба користејќи ја во просек 3 часа на ден), повеќе од доволно време да платите за тоа.

Вообичаената цена на оваа сијалица компатибилна со Siri, Alexa и Google Assistant е 30,99 евра. За да го искористиме попустот што ни се нуди, мора да го користиме кодот Z8RY7R4G во процесот на купување и крајната цена на оваа сијалица ќе остане на 21,99 евра.

Услови за унапредување

 • Код: Z8RY7R4G
 • Рок за промоција: 31 мај 2020 година, 23:59 часот
 • Не се пронајдени производи

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.