Koogeek се занимава со паметни приклучоци и здравствени додатоци

 

Уште една недела ви донесуваме нови понуди од Koogeek, брендот што произведува додатоци за домашна автоматизација компатибилни со HomeKit, Google Assistant и Amazon Alexa и здравствени додатоци за наша грижа. Оваа недела овие попусти вклучуваат паметна лента за напојување компатибилна HomeKit, монитор за крвен притисок на рачниот зглоб и дигитален електростимулатор.

Сите понуди Тие важат од овој момент во Амазон Шпанија и ќе траат до 13 декември, користејќи ги кодовите што ги нудиме подолу и со кои ќе добиете попусти над 30%. Единиците се ограничени, така што само првиот што ќе пристигне ќе може да ги искористи.

Дигитален електростимулатор

Тоа е уред што можете да го контролирате од вашиот паметен телефон, или iPhone или Android уред, преку апликацијата Koogeek Health што ја имате на располагање на App Store и Google Play. Тоа е уред кој преку електрична стимулација ќе ја масира областа каде што ќе ја поставите. Има 10 различни нивоа на интензитет и неколку модалитети на масажа кои се движат од релаксација до спортска масажа. Многу е лесно да се работи од паметниот телефон или од контролите вклучени во уредот, а има батерија од 180mAh што му дава автономија од 300 минути. Се полни со помош на кабел microUSB. Неговата вообичаена цена е 29,99 €, но со купонот V44YUDSI Останува на 19,99 € на Амазон (врска)

Дигитален тензиометар

Може да го контролирате крвниот притисок брзо и лесно благодарение на овој дигитален монитор за крвен притисок кој ви ги нуди резултатите на екранот и што исто така можете да се поврзете со вашиот паметен телефон преку Bluetooth и со апликацијата Koogeek. Открива до 16 корисници, така што сите членови на вашето семејство можат да го користат. Исто така, има функција за аларм за да не заборавите да го земете крвниот притисок или лекувањето. Неговата вообичаена цена е 25,99 €, но со купонот 8WTZKTCZ останете на 17.99 € на Амазон (линк)

Паметна лента

Тој е еден од најдобрите производи што можеме да го најдеме во каталогот Koogeek HomeKit, бидејќи во еден уред собира три приклучоци што можете да ги контролирате независно со помошникот на Apple (компатибилноста со Alexa чека да биде ажурирана вештината Koogeek на шпански). Исто така, има три USB порти за полнење на вашиот iPhone или iPad без да користите повеќе од компатибилен кабел, и не ги нема сите безбедносни мерки што можете да побарате производ од овој тип, вклучително и заштита од преоптоварувања. Неговата вообичаена цена е 59,99 €, но со купонот CNVHF3AX Останува на 41,99 на Амазон (линк) Ако купите две единици, тие одат надолу 119.98 на 80.98 €, и ако купиш три, тие одат надолу 179.97 € до 120.97 €.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хуанчо dijo

  Па, промотивниот код на лентата не работи за мене, тој вели дека не може да се примени на оваа набавка, нешто не е во ред

  1.    Луис Падилја dijo

   Обидете се сега, проверив и оди добро

 2.   Пабло Абреу dijo

  Само што купив две ленти за напојување и нема проблем