Koogeek зделки за HomeKit и здравје

Во неделата на Black Friday, Koogeek не сака да остане зад нас и ни носи нови понуди, овој пат со неколку додатоци компатибилни со HomeKit и Amazon Alexa, вклучувајќи ги и своите добро познати паметни сијалици и LED земја, како и неговиот паметен приклучок и разноврсна паметна лента што комбинира три приклучоци во еден уред веднаш до неколку USB порти. Најдовме и термометар за бебиња.

Сите овие производи ќе бидат намалени за неколку дена користејќи ги промотивните кодови што ги посочуваме подолу. Бидете внимателни со датумите затоа што некои ќе траат кратко, а единиците се ограничени во сите случаи на 50 единици, затоа не двоумете се премногу.

Koogeek приклучок

Мал приклучок што го ставате на вашиот конвенционален приклучок и ќе ви овозможи да го контролирате преку HomeKit и Alexa (во очекување на ажурирање на вештината). Можете да го користите за автоматизирање на вклучувањето и исклучувањето на електронските уреди, како и за создавање автоматизација. Покрај тоа, апликацијата Koogeek ви овозможува да ја знаете направената потрошувачка. Неговата вообичаена цена е 34,99 €, но со кодот VAQN7O3G останува на 26,94 € до 22 ноември на Амазон (линк)

Паметна лента

Во овој случај станува збор за три приклучоци во еден уред, сите независно се контролираат од вашиот омилен виртуелен асистент, така што сè што ви кажавме претходно со паметниот приклучок може да се помножи со три на оваа лента Koogeek. Исто така, има три USB порти, едната од нив има доволно полнење за вашиот iPad. Неговата вообичаена цена е 59,99 €, но со кодот V2EBB5N3 останува на 41,99 € на Амазон до 29 ноември (линк)

Паметна сијалица

Повеќебојна ЛЕД-сијалица со мала потрошувачка што е затемнета по интензитет. Можете да го поставите на која било ламба и да ја контролирате неговата моќност, тоналност и интензитет преку вашиот глас благодарение на компатибилноста со HomeKit и Alexa (во очекување на ажурирање на вештината). Покрај тоа, не ви треба дополнителен мост за неговата конфигурација. Неговата вообичаена цена е 28,99 €, но со кодот 5G83XP7F останува на 22,6 евра на Амазон до 29 ноември (линк)

Паметна LED лента

Еден од најпознатите производи на брендот благодарение на можностите за осветлување и декорација што ги нуди. ЛЕД-лента што можете да ја контролирате преку апликацијата Home или вашиот глас преку Siri и Alexa, да го регулира интензитетот или бојата за да создадете различни средини и да програмирате автоматизација со други компатибилни додатоци. Неговата вообичаена цена е 36,99 €, но со кодот U4U9K4EX останува на 28,11 € на Амазон до 22 ноември (линк)

Термометар за новороденчиња

Тоа е мал додаток кој се лепи на кожата на најмалите во куќата и ја следи нивната температура без да мора да ги вознемирува. пригоден начин да дознаете дали вашите најмали имаат треска без да мора да ги вознемирувате ноќе благодарение на врската со вашиот паметен телефон. Неговата вообичаена цена е 18,99 €, но со кодот Y92R5HLV останува на 11,96 € на Амазон до 29 ноември (линк)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.