Lifeproof има и водоотпорна и кутија што работи на батерии за iPhone 6

LifeProof Fre моќност

Производителите на случаи кои нудат екстремна заштита на iPhone 6, се обложуваат додадете внатрешна батерија на вашите производи, нешто што многу корисници се чини дека го бараат гледајќи дека автономијата е главната слаба точка на мобилните телефони што ги имаме денес. Ако одиме на планина или на екскурзија, последно што сакаме е да остане без батерија.

Отербокс беше еден од првите што предаваше вашиот предлог за iPhone 6 за време на CES 2015 и сега Lifeproof оди по слична патека со Fre Power. Додека првиот ќе го заштити iPhone-от од удари и падови, куферот Lifeproof се издвојува по својата водоотпорен, овозможувајќи ни да го потопиме мобилниот Apple до длабочина од до два метра за еден час

Покрај понудата на оваа отпорност на вода, ќе понуди и куќиштето на случајот Lifeproof заштита од други елементи како што се дожд, нечистотија, снег и падови, исполнувајќи ги стандардите за воена заштита.

Карактеристики на внатрешната батерија Lifeproof Fre Power Капацитетот од 2.600 mAh ќе ни овозможи да ја удвоиме автономијата на iPhone 6. Работата на оваа батерија ќе биде иста како онаа што се наоѓа во други слични случаи, односно батеријата на самиот iPhone ќе се полни додека не достигне 100% од својот капацитет. Во тој момент, внатрешната батерија на Lifeproof Case оди во сон сè додека повторно не се бара услуга.

Не се дадени детали за цената и датумот на лансирање, но според веб-страницата на производителот, Е биде достапен оваа година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   lolo dijo

    Ова е вест што ја поздравувам! Јас сум верен корисник на случаи LifeProof и овој случај со интегрирана батерија е скоро задолжителна набавка за мене веднаш штом ќе се појави во продажба!