LIFX ги претстави новите светилки со паметна нишка на CES 2020

Нишка на LIFX

Кога зборуваме за паметни светилки, не можеме да го оставиме настрана потписот LIFX и тоа е дека тие имаат навистина спектакуларни производи што веќе сме ги виделе од прилика во „Актуалидад Ајфон“ и нивните материјали за производство нудат навистина спектакуларен квалитет на производот. Паметните светла за осветлување и / или декоративни цели се нивната главна цел и во овој случај CES во Лас Вегас стави на маса нов производ, Паметни светилки со филамент во стилот на Едисон.

Хомекит и LIFX starsвезди на CES во Лас Вегас

Бидејќи не може да биде поинаку, Apple е исто така протагонист на овој CES (Електронско шоу за потрошувачи) благодарение на производите компатибилни со HomeKit и очигледно на овие производи LIFX е специјалист, затоа овие нови 'стара' филамент за дизајн и паметни светилки биле протагонисти на презентација на штандот на фирмата.

Логично овие светилки нудат целосна интеграција со Siri, но и со Alexa и Google Assistant на Amazon. Постојат три различни модели на завршница за избор: килибар, пушено и про transparentирно стакло однадвор. Ова им дава гроздобер допир на сијалиците LIFX кои несомнено можат да бидат спектакуларни во некои простории од нашиот дом, канцеларија или дури и на работа.

Покрај тоа, фирмата презентираше и нова ЛЕД-лента наречена Z TV 360 со која тие имаат целосна интеграција со производите на Razer, оваа асоцијација со Razer се обидува да понуди многу поимпресивно искуство со игри како што се случува со ЛЕД-лентата што треба да ја постават на страната.заден дел од телевизорот. На кратко, ова се нови производи што на корисниците на HomeKit сигурно ќе им се допаднат и повеќе со оглед на тоа што цената за лансирање на овие светилки со филамент е 30 долари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Андрес dijo

    LIFX има добри производи, но нивната апликација остава многу да се посака.