Logitech влегува на пазарот за безжични полначи за iPhone и Apple Watch

Logitech POWEREW

Додека некои корисници сè уште чекаат Apple да ја лансира AirPower, основата за полнење што ја објави Apple и дека повеќе од една година подоцна објави дека откажува, пазарот за безжични основи за полнење за iPhone и iPad продолжува да расте со нови компании, како што е Logitech.

Logitech заработи одлична палета на компјутерски додатоци, како што се глувци и тастатури, како и еден од водечките производители на додатоци за игри. Сепак, се чини дека тој сака продолжи да го шири својот асортиман на производи и штотуку воведе три основи за безжично полнење.

Трите основи за полнење што ги претстави овој производител се МОЕН Стенд, рамна основа за хоризонтално полнење на iPhone, Напојувана подлога, за полнење на iPhone во исправена положба и МОНИ 3-1, основа за полнење што ни овозможува да го полниме iPhone во вертикална положба, во хоризонтална положба и исто така Apple Watch. Очигледно, кој и да каже iPhone, вели случај на безжично полнење на AirPods или кој било друг уред со безжично полнење.

Базата за полнење POWERED 3-1 излегува на пазарот за 129,99 американски долари. Моделот POWERED Pad е достапен за САД долар 59,99 и POWERED Stand моделот од САД долар 39,99. Овие три основи за полнење се достапни во графит и бели бои и ни нудат максимална моќност на полнење од 7,5 w, максималната што моментално ја поддржуваат iPhone-ите.

Logitech тврди дека внатре, ќе најдете голем број на сензори за управување со температурата во секое време и на уредот и на основата за полнење и со тоа избегнувајте можно загревање и осигурете ја оптичката моќност така што полнењето е што е можно побрзо, во рамките на ограничувањата на самиот iPhone.

Овие нови приклучоци за безжично полнење, сега се достапни за продажба на веб-страницата на Logitech во САД и Канада, така ќе биде прашање на денови пред да стигне до Шпанија, како и до останатите европски и латиноамерикански земји каде што има присуство овој производител.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.